Porady

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony do salonu?

Na co zwrócić uwagę wybierając zasłony do salonu?

Chcesz kupić modne i eleganckie zasłony do salonu? Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę przy braniu miary na zasłony i jakie wzory oraz kolory są teraz na topie.

Zasłony do salonu – polecane tkaniny

Wybierając zasłony do salonu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiej tkaniny będą uszyte. Nadal na topie jest welwet, lekki, wizualnie miękki i sprawiający wrażenie ciepłego. Towarzyszy mu welur. Obie te tkaniny mają zdolność odbijania światła, co bardzo ładnie prezentuje się na dużych, salonowych oknach.

Ciekawym rozwiązaniem są zasłony do salonu szyte z tkanin typu blackout. Te tkaniny mają zdolność do zatrzymywania niemal stu procent promieni słonecznych, dzięki czemu można zaciemnić wnętrze, np. do oglądania telewizji w dzień.

W lecie bardzo dobrze sprawdzają się zasłony z bawełny i mikrowłókna. Są lekkie, zwiewne i bardzo stylowe.

Zasłony do salonu – jak ustalić długość

Firany i zasłony do salonu powinny być długie – to nie ulega wątpliwości. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy powiesić długich firan i zasłon, lepszym wyjściem będą rolety rzymskie. Natomiast same zasłony mogą kończyć się około centymetra nad podłogą, jeśli chcemy je zasłaniać i odsłaniać lub dotykać do niej, jeśli nie będą przesuwane na karniszu.

Długość zasłon będzie zależna od sposobu ich upięcia na karniszu. Zasłony na flexach i przelotkach są nieco wyższe, zasłaniają karnisz, stąd ich długość będzie o kilka centymetrów większa od zasłon wieszanych na haczykach lub żabkach. Aby ustalić podstawową długość, należy zmierzyć odległość od środka drążka karnisza do podłogi.

Zasłony do salonu – jak można je dekoracyjnie upiąć

Najczęściej widuje się zasłony do salonu luźno wiszące wzdłuż okien, ale to nie jest jedyny sposób na zaprezentowanie ich w salonie. Bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem jest upięcie zasłon chwostami lub sznurami po bokach okna. Dzięki temu do wnętrza dostaje się więcej światła, a salon nabiera dystyngowanego charakteru.

Jeśli końce zasłon mają leżeć na podłodze, powinny być o około pół metra dłuższe od pobranego wymiaru. Końcówki układa się najczęściej w fale lub rozety. Ponieważ wymaga to nieco kunsztu i czasu, takich zasłon nie zasłania się.

A co, jeśli źle zmierzymy zasłony i będą o kilka centymetrów za długie? Żaden problem – po prostu postawimy je na podłodze, to też bardzo eleganckie rozwiązanie polecane do zasłon, których się nie zasłania.

O ile firany można upinać w dekoracyjne klepsydry, nie poleca się spinania w ten sposób zasłon, nawet we wnętrzach, w których są bardzo duże okna.

Zasłony do salonu – modne kolory i wzory

W bieżącym sezonie bardzo modne jest nawiązanie do natury, stąd nie dziwi na zasłonach obecność kwiatów. Będziemy je podziwiać w różnych wersjach, zarówno tych bardzo wiernie odwzorowujących roślinność, jak i tych potraktowanych z dużą dozą fantazji. Nie zabraknie liści palmowych, drobnych kwiatów polnych, jak i bardzo okazałych kwiatów egzotycznych.

Osobną grupą będą zasłony gładkie, polecane przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych. Tu będą królowały stonowane barwy, także nawiązujące do natury, a więc kolory ziemi, wśród których dominuje szarość, a także błękit, turkus, ciemna zieleń, szafir i rubin.

Chcesz kupić modne zasłony do salonu? Odwiedź sklep: https://alena-firany.pl/zaslony-do-salonu.html

Similar Posts