Porady

Jak zrobić z wanny prysznic?

Jak zrobić z wanny prysznic?

Czy możliwe jest, aby mieć w małej łazience jednocześnie wannę i prysznic? Tak, ale niezbędne jest wówczas zastosowanie parawanu nawannowego. To idealnie rozwiązanie dla tych osób, które posiadają za mało przestrzeni, aby zamontować i kabinę prysznicową, i wannę. Taki parawan nie utrudnia korzystania z wanny, dlatego jest tak chętnie wybierany przez klientów. Montaż tego typu elementu w łazience stanowi inwestycję na wiele lat. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na takie urządzenie 2w1?

Charakterystyka parawanów nawannowych

Parawany nawannowe, takie jak np. https://www.carrea.pl/sklep/lazienka/wanny/parawany-nawannowe umożliwiają stworzenie praktycznej i funkcjonalnej strefy kąpielowej w każdej łazience. Najczęściej wyróżnia się ich trzy typy – harmonijkowe, wahadłowe i składane. Różnią się one w głównej mierze konstrukcją oraz sposobem otwierania. Wybierając jeden z modeli trzeba wziąć pod uwagę między innymi specyfikę swojej łazienki (w którą stronę można otworzyć drzwi – do wanny czy na zewnątrz), materiał z jakiego produkt został wykonany, rodzaj posiadanej wanny oraz cenę. Dużo uzależnione jest oczywiście od metrażu łazienki – inne parawany nawannowe powinno wybierać się do małych, ciasnych pomieszczeń, a inne do większych, bardziej przestronnych. Oprócz tego, że chronią one łazienkę przed zachlapaniem, pełnią również funkcję estetyczną. Jeśli zależy nam na niebanalnym designie, warto rozważyć zakup parawanów nawannowych ze wzorkami bądź dekoracjami.

Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Parawany nawannowe pozwolą zamienić każdą wannę w wielofunkcyjne urządzenie – zaoszczędzenie przestrzeni w łazience na inne sprzęty i meble jest szczególnie istotne w przypadku małych pomieszczeń. W tych nieco większych łazienkach jest to zaś okazja do zamontowania na przykład sauny.

Typowe parawany występują na rynku w określonych wymiarach – szerokość to zazwyczaj od 70 do 180 centymetrów, a wysokość – od 140 do 200 centymetrów. Dopasują się one do większości wanien, chyba że są one nietypowych kształtów, na przykład asymetryczne – wówczas należy zamówić tego typu produkt na wymiar.

Jeśli chodzi o materiały, z których produkowane są parawany nawannowe, najczęściej jest to plastik bądź szkoło. W przypadku plastiku, są one odporne na działanie wody, ale szybko mogą zdarzyć się problemy z ich zarysowaniem. Parawany ze szkła, z reguły hartowanego, są odporne na różne uszkodzenia mechaniczne.

Wybierając parawan nawannowy do swojej łazienki trzeba wziąć pod uwagę wszystkie opisane wyżej czynniki, aby być pewnym, że dokonało się właściwego wyboru. Zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne oferują szeroki wybór tego typu produktów, dlatego znalezienie odpowiedniego rozwiązania nie powinno przysporzyć większych kłopotów.

Similar Posts