Porady

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dewelopera?

Na zakup mieszkania z rynku pierwotnego decyduje się wielu klientów. Przed podpisaniem ostatecznej umowy warto jednak upewnić się, że firma deweloperska to poważne przedsiębiorstwo, któremu można zaufać.

Polski Związek Firm Deweloperskich

Zanim klient zdecyduje się na zakup nieruchomości, powinien upewnić się, iż inwestor należy do PZFD. Organizacja ta została utworzona w 2002 roku na rzecz polepszenia warunków realizacji budownictwa. PZFD skupia deweloperów biurowych oraz mieszkaniowych. Firmy należące do organizacji przestrzegają Kodeksu Dobrych Praktyk w relacjach z klientami. Ustalenia te zostały zaakceptowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Misją PZFD jest zapewnienie przedsiębiorcom dogodnych warunków rozwoju. Organizacja czuwa także nad bezpieczeństwem nabywców nieruchomości. PZFD nadzoruje Konkurs Mieszkaniowy. Inicjatywa ma na celu promocję wysokich standardów w architekturze. W ramach konkursu projektanci tworzący przyjazną mieszkańcom i środowisku przestrzeń zostają nagrodzeni za swoją pracę. 

Zrealizowane inwestycje

Deweloperzy często umieszczają na swoich stronach opisy oraz zdjęcia osiedli lub budynków, które udało im się stworzyć. Warto zatem wejść np. na stronę przedsiębiorstwa  eurostyl.com.pl i zapoznać się z inwestycjami zrealizowanymi przez firmę. Ponadto, deweloperzy umieszczają na swoich stronach dostępne opcje wykończenia lokali, itd. Na witrynie danej firmy znaleźć można również kontakt do przedsiębiorstwa. Dzięki temu potencjalny klient może zadzwonić do inwestora i zapytać o wszelkie interesujące go szczegóły.

Nagrody

Przed zakupem mieszkania warto również sprawdzić, czy firma ma odpowiednie certyfikaty. Dodatkowym atutem będą zdobyte nagrody oraz notowania w prestiżowych rankingach. Klient może poszukać w internecie wiadomości na temat najlepszych inwestycji w danym mieście. Jeśli deweloper znajdzie się w tego typu zestawieniach, wówczas jest to informacja świadcząca o jego solidności. Uznanie szanowanych instytucji stanowi niewątpliwy dowód na to, iż projekty realizowane przez firmę odznaczają się dokładnością oraz dbałością o szczegóły.

Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym warto zwrócić uwagę na różnorodne czynniki. Duże znacznie ma deweloper cieszący się zaufaniem wielu klientów. Wybór odpowiedniego inwestora daje gwarancję, iż zakup nieruchomości będzie dobrą inwestycją.

Similar Posts