Porady

Szkolenia SEP, jako element motywacyjny w firmie

Szkolenia SEP, jako element motywacyjny w firmie

Przedsiębiorstwa działające w branży energetycznej nie miały łatwego zadania w ostatnich kilkunastu latach. Nie chodzi wcale o małą liczbę zleceń czy zbyt silną konkurencję, ale o poważne trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Szczególnie duży problem dotyczy fachowców posiadających uprawnienia SEP – jest ich po prostu zbyt mało, dlatego od dawna obserwujemy zjawisko podkupywania sobie pracowników przez poszczególne firmy. Jeśli nie chcesz brać udziału w dalszej licytacji, bo zwyczajnie Cię na to nie stać, to mamy rozwiązanie. Jest nim inwestowanie w szkolenia SEP dla tych pracowników, którzy już dla Ciebie pracują. To świetny pomysł, zwłaszcza biorąc pod uwagę walor motywacyjnych kursów SEP. Więcej o tym przeczytasz w naszym poradniku.

Mocny sygnał dla pracowników

Finansując szkolenie SEP pracownikom pokazujesz im, że wiążesz z nimi przyszłość. To bardzo dobrze wpływa na ich motywację do pracy. Każdy chce się czuć potrzebny, a często jest niestety tak, że pracodawca nie potrafi tego w jasny sposób zakomunikować swoim podwładnym. To prowadzi do sytuacji, w której pracownicy tracą zapał, popadają w rutynę, zaczynają się rozglądać za nowym miejscem zatrudnienia.

Gdy ogłosisz swoim pracownikom, że sfinansujesz im szkolenie SEP i kurs na uprawnienia energetyczne ( https://sep-szkolenia.pl/kursy-zawodowe ), to momentalnie zauważysz wzrost zaangażowania. Dla pracowników jest to jasny komunikat: szef w nas wierzy, ma do nas zaufanie, nie będzie szukać nikogo innego na nasze stanowiska, daje nam szansę, by podnieść swoje kwalifikacje i jeszcze chce za to wszystko zapłacić.

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważny jest wysoki poziom motywacji w zespole. Wielu pracodawców popełnia tutaj jednak klasyczny błąd, jakim jest sięganie wyłącznie po narzędzia płacowe, czyli podwyżki czy premie. Owszem, dodatkowe wynagrodzenie zawsze jest mile widziane przez pracowników, ale na dłuższą metę nie wpływa na zacieśnienie więzi z pracodawcą. Zawsze przecież może się znaleźć firma, która zapłaci jeszcze więcej.

Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku szkoleń zawodowych, jak opisywane w tym poradniku kursy SEP. Finansując je dajesz pracownikom coś niematerialnego, za to bardzo dla nich wartościowego. Ten element motywacyjny przynosi znakomite efekty, dlatego powinieneś w końcu po niego sięgnąć. Zwłaszcza, że nie wiąże się to wcale z wysokimi kosztami.

Wzrost zaufania do pracodawcy

Mamy tutaj na myśli nie tylko zaufanie, jakim obdarzą Cię obecni pracownicy. Równie ważne jest to, aby firma miała dobrą markę w całej branży, co w przyszłości może jej bardzo ułatwić pozyskanie nowych, wartościowych pracowników. Nie jest prawdą twierdzenie, że jedynym kryterium wyboru miejsca pracy są pieniądze. Nowe pokolenie pracowników zwraca uwagę także na inne szczegóły, jak atmosfera, zakres realizowanych robót oraz podejście pracodawcy do zespołu.

Inwestując w szkolenia SEP czy jakiekolwiek inne szkolenia zawodowe dajesz wyraźny sygnał, że zależy Ci na wysokich kwalifikacjach pracowników i jesteś gotów finansować kursy, które się do tego przyczyniają.

Szkolenia SEP to inwestycja także w markę firmy

Kompetentny zespół pracowników zawsze dobrze świadczy o zatrudniającym go przedsiębiorstwie. Nieprzypadkowo wiele firm konsekwentnie inwestuje w szkolenia zawodowe dla swoich pracowników, chcąc się tym chwalić w branży i przed klientami – nawet nie bezpośrednio. Jest to ważny element budowania wiarygodnego, profesjonalnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Jeśli Twoi klienci czy kontrahenci dowiedzą się, że zainwestowałeś w podniesienie kwalifikacji pracowników poprzez sfinansowanie im szkolenia SEP, to z dużym prawdopodobieństwem zyskasz na tym wizerunkowo. Jeśli natomiast pracownicy uzyskają uprawnienia SEP, to na pewno przełoży się to na zwiększenie konkurencyjności Twojej firmy w branży. Będziesz mógł przyjmować bardziej odpowiedzialne czy wymagające zlecenia – nie musimy chyba wyjaśniać, że są one też lepiej płatne.

Gdzie szukać kursów energetycznych dla pracowników?

Jeśli jesteś już przekonany do tego, że warto w najbliższym czasie sfinansować pracownikom szkolenia SEP, to teraz czeka Cię jeszcze znalezienie odpowiedniego kursu. Wybór jest bardzo duży, dlatego uważaj, aby nie popełnić tutaj błędu. Najważniejszy jest wysoki poziom merytoryczny szkolenia – zależy Ci przecież na tym, aby pracownicy zostali dobrze przygotowani do egzaminu SEP i zdali go za pierwszym razem. To oszczędza czas i pieniądze (za każdy egzamin trzeba zapłacić).

Na pewno powinieneś zwrócić uwagę na kursy energetyczne organizowane przez Krajowe Centrum Kształcenia. Cieszą się one świetną opinią wśród pracodawców i samych kursantów, również dlatego, że organizator może się pochwalić jednym z najwyższych współczynników zdawalności.

Szkolenia SEP Krajowego Centrum Kształcenia są organizowane w całej Polsce ( https://sep-szkolenia.pl/oddzialy ), w tym w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Olsztynie, Warszawie, Białymstoku, Kielcach, Bielsku-Białej, Rzeszowie, Lublinie czy Łodzi.

 

Similar Posts