Artykuły Porady

Budownictwo stalowe – chwilowa moda czy realna alternatywa?

Budownictwo stalowe - chwilowa moda czy realna alternatywa?

W ostatnich latach budownictwo stalowe znacząco zyskało na popularności. Wszystko za sprawą szybkości wznoszenia dużych obiektów ze stali oraz możliwości zastosowania ich w najróżniejszych gałęziach gospodarki. Czy ten rodzaj budownictwa jest w stanie w pełni zastępować budynki wznoszone w tradycyjny sposób?

Dlaczego hale stalowe są dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców?

Osoby rozpoczynające działalność gospodarczą muszą dysponować przestrzenią dostosowaną do własnych potrzeb. O ile małe przedsiębiorstwa świadczące wyłącznie usługi drogą internetową mogą posiadać biuro usytuowane nawet w zaciszu własnego domu, o tyle przedsiębiorcy, którzy chcą np. prowadzić działalność produkcyjną, muszą mieć obiekt spełniający oczekiwania zgodnie z profilem działalności. W takim przypadku właściciele nowopowstałych firm mają do wyboru najem powierzchni produkcyjnej, co jest zadaniem niezwykle trudnym do zrealizowania ze względów lokalizacyjnych lub budowę własnego obiektu. Drugi wariant daje możliwość wzniesienia konstrukcji w pełni odpowiadającej wszystkim wymaganiom, jednak niezwykle istotną rolę odgrywa w takim przypadku czas realizacji inwestycji. Hale przemysłowe wykonywane ze stali powstają znacznie szybciej niż murowane obiekty i są od nich tańsze, co już na wstępie czyni je bardzo atrakcyjnymi rozwiązaniami. Ponadto, w obiektach produkowanych ze stali istnieje możliwość ograniczenia filarów podtrzymujących dach lub całkowitej ich likwidacji dzięki bardzo trwałej i przemyślanej konstrukcji, co sprawia, że przestrzeń wewnątrz budynku daje maksymalną użyteczność.

Hale magazynowe w rolnictwie

Każdy producent hal stalowych, taki jak np. Borga, tworzy obiekty ściśle dostosowane do potrzeb klienta. Wielowymiarowość takich konstrukcji daje możliwość wykorzystywania ich w rolnictwie do najróżniejszych celów. Mogą one z powodzeniem spełniać rolę solidnego garażu, który będzie w stanie pomieścić wszystkie maszyny rolnicze. Ponadto, hale stalowe coraz częściej są wykorzystywane w gospodarstwach jako przestrzenie magazynowe, które mają zdecydowany wpływa na polepszenie efektywności pracy podczas sezonu żniwnego (m. in. dzięki szybkiemu rozładunkowi płodów rolnych). Jednak, na tym ich zalety się nie kończą. Obiekty stalowe są projektowane w taki sposób, że mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne budynki przeznaczone np. do hodowli drobiu – zastosowanie wydajnej wentylacji oraz nowoczesnych systemów zabezpieczających przed skraplaniem wody, pozwala bezpiecznie hodować zwierzęta przy jednoczesnym zachowaniu ścisłej higieny i dużej wydajności produkcyjnej (więcej można się dowiedzieć na stronie https://www.borga.pl/).

Budownictwo stalowe - chwilowa moda czy realna alternatywa?

Wysoka trwałość konstrukcji stalowych

Mimo, że hale stalowe na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nie tak trwałe jak budynki murowane, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Ocynkowana stal, która jest używana do produkcji obiektów nie ulega korozji i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Poza tym, gotowy budynek łatwo jest powiększyć w razie rozwoju firmy czy rozbudowy gospodarstwa. Wszystko dzięki modułowej konstrukcji, która pozwala w łatwy sposób dostawiać wzdłużnie kolejne elementy.

Similar Posts