Porady

Idealny fotel ogrodowy – jak go znaleźć?

Idealny fotel ogrodowy – jak go znaleźć?

Fotel ogrodowy to niewątpliwie jeden z ważniejszych mebli, który pomaga zaaranżować przestrzeń relaksu wśród przydomowej zieleni. Świetnie sprawdza się także na balkonie i tarasie. Można na nim wypoczywać, ale i twórczo pracować. Czym się kierować przy jego wyborze?

Fotel ogrodowy – dla kogo i po co?

Fotel ogrodowy to mebel przewidziany często tyle dla domowników, co i gości, których latem przecież chętnie przyjmujemy na tarasie czy w ogrodzie. W większości przypadków wykorzystywany do odpoczynku, ale coraz częściej także do pracy na świeżym powietrzu. Szczególnie teraz, kiedy wielu z nas pracuje zdalnie, jeśli to tylko możliwe, wolimy pracować na zewnątrz i korzystać z uroków lata, zamiast spędzać czas w czterech ścianach. Te wszystkie zastosowania trzeba brać pod uwagę, wybierając fotel ogrodowy. Oferta producentów tego typu wyposażenia jest bardzo różnorodna, natomiast trzeba spośród niej umieć wyselekcjonować te propozycje, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. Nowoczesne meble są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie – dominuje design skandynawski i boho, natomiast można znaleźć propozycje zarówno bardziej minimalistyczne, jak i w klimacie glamour. Trzeba jednak wiedzieć, czego szukać. Nieco innego mebla będziesz potrzebować, jeśli taras angażujesz wyłącznie w myślą o relaksie z rodzinną, innego – jeśli planujesz także spędzać tutaj twórcze godziny pracy z komputerem.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze mebli ogrodowych?

Eksperci ze sklepu Miloo Home podpowiadają, że przede wszystkim podstawowym kryterium wyboru powinny być siedzisko i oparcie. Muszą być one zaprojektowane tak, aby każda osoba korzystająca z mebla czuła się komfortowo. W ofercie Miloo Home znaleźć można bardzo różne propozycje – klasyczne po bardzo designerskie: https://www.miloohome.pl/ogrod/fotele-ogrodowe.html. Łączy je natomiast ponadprzeciętna wygoda. Siedzisko może być głębsze, jeśli wolisz, natomiast konstrukcja fotela musi ci zapewniać odpowiednie ułożenie ciała w meblu, podobnie w przypadku propozycji z bardzo wysokim oparciem. Możesz wybierać spośród foteli przypominających bardziej klasyczne fotele domowe w stylu boho, nawiązujące do orientalnego i śródziemnomorskiego klimatu, jak i te inspirowane formą budki plażowej, które świetnie sprawdzą się w dużym ogrodzie. Ergonomia i wygoda jednak zawsze powinna być na pierwszym miejscu.

Jaki materiał fotela ogrodowego wybrać?

Fotele ogrodowe różnią się nie tylko designem, lecz także materiałem, z którego są wykonane. Przede wszystkim obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest technorattan, który stanowi ciekawą alternatywę dla pięknej, ale mało trwałej wikliny czy tradycyjnego rattanu. Meble wykonane z technorattanu są absolutnie przepiękne, a przy tym bardzo odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne (promieniowanie słoneczne, deszcz). Wiele osób nadal wybiera także meble drewniane. Tutaj warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich odpowiednie zabezpieczenie. Fotel drewniany jest przepiękny, miły w dotyku, świetnie komponuje się z naturalnym otoczeniem zieleni. Niestety jednak trzeba pamiętać o jego regularnej impregnacji i ochronie przed szkodliwymi warunkami. Do nowoczesnych tarasów i ogrodów sięga się także po fotele z metalową czy aluminiową konstrukcję, którą uzupełniają oczywiście ogromne miękkie poduchy.

Similar Posts