Porady

Najlepsze miejsca do przechowywania pościeli w domu

Najlepsze miejsca do przechowywania pościeli w domu

Przechowywanie pościeli bywa niemałym kłopotem, szczególnie jeśli posiadamy większą ilość zapasowych kołder i poduszek. Wielkość i kształt pościeli sprawia, że trudno znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, szczególnie w małych mieszkaniach. Jakie są najlepsze sposoby na przechowywanie pościeli?

Zamknij swoją pościel!

Dlaczego? Przechowując pościel w zamknięciu, będzie ona zabezpieczona przed kurzem, brudem, rozwojem bakterii czy roztoczy. Poza tym przechowywanie kołder i poduszek w przypadkowych miejscach i w nieodpowiednich warunkach (na przykład takich, jak piwnica), wpływa negatywnie na ich trwałość. Może prowadzić do utraty właściwości cieplnych, a nawet do zniszczenia kołder. Warto zatem zastanowić się, gdzie je przechowywać, aby służyły nam jak najdłużej.

Zainwestuj w worki próżniowe.

Bez względu na to, czy zamierzasz trzymać pościel w szafie, bieliźniarce, czy posiadasz łóżko z dużym pojemnikiem na pościel i to właśnie w nim postanowisz przechowywać poduszki i kołdry, bardzo dobrym pomysłem na zmniejszenie objętości jest zapakowanie pościeli do specjalnych worków próżniowych. Dzięki użyciu worków nie tylko zmniejszymy objętość pościeli, ale zabezpieczymy ją także przed pobrudzeniem, kurzem czy molami. Uwaga! Worki próżniowe nie są wskazane w przypadku pościeli z pierza, ponieważ może ona stracić swoją sprężystość.

Pojemnik pod łóżkiem — najlepsze rozwiązanie.

Inwestycja w łóżko z pojemnikiem na pościel może okazać się strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli nie dysponujemy dużą przestrzenią do przechowywania w domu lub mieszkaniu.

Dlaczego łóżka z pojemnikiem na pościel to najlepsze rozwiązania? Dlatego, że są najwygodniejsze — pościel mamy zawsze blisko i pod ręką. Dodatkowo — nie poświęcamy miejsca na przykład w szafie, tylko wykorzystujemy przestrzeń, która idealnie się do tego nadaje.

Odpowiednie łóżka z wygodnymi, dużymi pojemnikami na pościel znajdziesz na przykład w ofercie sklepu Akord. Dzięki temu praktycznemu rozwiązaniu zaoszczędzisz mnóstwo miejsca, a pościel będziesz mieć zawsze pod ręką.

Kufry, pudełka, pojemniki.

Świetnym pomysłem na przechowywanie pościeli jest także zakupienie plastikowych pojemników lub pudeł. Mogą one być większe bądź mniejsze.

Szczelnie zamykane plastikowe pojemniki z pościelą, mogą być umieszczone w szafie, ale także pod łóżkiem, jeśli jego stelaż znajduje się na takiej wysokości, że można pod nim coś położyć. Niektóre plastikowe pojemniki do przechowywania są także wyposażone w kółka, co ułatwia wyciągniecie ich spod łóżka.

Similar Posts