Porady

Mieszkania na Wilanowie – lokalizacja dobra do mieszkania i… remontu

Mieszkania na Wilanowie - lokalizacja dobra do mieszkania i... remontu

Kupno mieszkania od dewelopera zwykle wiąże się z koniecznością jego urządzenia, zanim dojdzie do przeprowadzki. Deweloperzy zwykle współpracują z firmami, które zajmują się przygotowywaniem projektów i przeprowadzanie remontów. Jednak o wiele bardziej ekonomiczne i wygodne może się okazać samodzielne wykończenie wnętrz. Zwłaszcza jeśli sklepy są blisko.

Mieszkania na Wilanowie w Warszawie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu lokatorów na budowanych tam osiedlach zajmuje się wykończeniem ich we własnym zakresie. M.in. dlatego, ze okolice Wilanowa to prawdziwe Eldorado, którzy chcą wyremontować i wyposażyć mieszkanie, niekoniecznie tym, co oferują duże markety budowlane i szukają czegoś ciekawszego. Na WIilanowie kupują mieszkania osoby z minimum średnio zasobnym portfelem – mieszkania mają „średnie warszawskie” ceny, ale na tle kraju są jednak w górnym przedziale cenowym. Budują tu obecnie najbardziej renomowani developerzy: Polnord, Robyg a także Dor, który sprzedaje już ostatnie mieszkania na osiedlu Infinity Wilanów.

Mieszkanie od dewelopera – gdzie po wyposażenie na Wilanowie?

Na szczęście nowe mieszkanie na Wilanowie jest tym prostsze do remontu, że w pobliżu są prawdziwe „zagłębia” sklepów z wyposażeniem mieszkań i materiałami budowlanymi.

Blisko Wilanowa działa wiele sklepów budowlanych. Wiele z nich znajduje się w Powsinie i okolicach. Należy jednak szczególnie zwrócić uwagę na centrum budowlane na Bartyckiej – mają tam swoich dystrybutorów praktycznie wszyscy liczący się w kraju producenci podłów, armatury, ceramiki, farb czy materiałów budowlanych. Do największych sklepów należy tam Kim24. W ofercie tego sklepu dostępne są wszelki produkty potrzebne przy remoncie. Zakupów można dokonać zarówno online jak i stacjonarnie. Warto też wspomnieć o wielu interesujących udogodnieniach dla klientów jak np. darmowa dostawa od określonej kwoty.

Aranżacja wnętrz

Oprócz głównych prac, takich jak: malowanie ścian, czy układanie podłogi, należy także przemyśleć czy lepiej sprawdzą się meble na wymiar czy gotowe propozycje z salonów. A może coś do samodzielnego złożenia? Warto rozrysować schemat każdego pomieszczenia osobno, tak aby wszystko dokładnie zaprojektować i nie zapomnieć o niczym istotnym. Na tym etapie ważne jest także wykonanie ogólnego kosztorysu, dzięki temu nie ma ryzyka, że na jakimkolwiek etapie prac braknie pieniędzy na wykończenie. W kosztorysie warto uwzględnić dopuszczalny zakres finansowy przeznaczony na każdy z etapów prac. NIestety, teraz nie jest to łatwe z uwagi na bardzo szybko zmieniające się ceny mebli.

W jakiej kolejność powinny przebiegać pracę wykończeniowe?

Chcąc doprowadzić mieszkanie do stanu użyteczności, aby jak najszybciej móc je zacząć użytkować (i np. przestać płacić za wynajem w innym miejscu) warto być w kontakcie z developerem jeszcze w czasie budowy. Możemy poprosić o zmiany (często za dopłatą). Warto kierować się poniższą kolejnością:

  1. Instalacje elektryczne – jest to bardzo ważne i trzeba na to zwrócić uwagę już przed zakupem. Czasem może się okazać, że będzie brakowało punktów elektrycznych jeśli pozostaniemy przy tym, co zaproponował deweloper.
  2. Hydraulika – wszelki przyłącza muszą być zgodne z planem, ale możemy developerowi zgłosić odpowiednio wcześnie poprawki.
  3. Wykończenie ścian.
  4. Glazura.
  5. Wykończenie podłogi.

Dopiero wtedy można przejść do prac wykończeniowych takich jak wstawianie mebli czy dobranie poszczególnych elementów. Należy pamiętać, że nowe mieszkanie powinno być funkcjonalne i praktyczne. Dobrze jest wybrać nowoczesne rozwiązania, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Oczywiście bardzo ważne są także kwestie wizualne. Nawet z pozoru małe szczegóły mają bezpośredni wpływ na to jak będą się prezentowały pomieszczenia i jaki będzie w nich panował klimat.

Similar Posts