Porady

Zatrzaśnięty klucz w samochodzie – co robić?

Zatrzaśnięty klucz w samochodzie – co robić?

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby przysporzyć sobie trudności. Zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie nie należy do najprzyjemniejszych sytuacji, z którymi trzeba sobie radzić. Z każdej okoliczności jest jednak jakieś wyjście. Istnieje duża szansa, że awaryjne otwieranie samochodów nie będzie konieczne. Przed wpadnięciem w panikę lub nadmiernym zdenerwowaniem się, warto sprawdzić, czy kluczyki na pewno zostały zatrzaśnięte i czy samochód się zamknął. Jeśli w obu sytuacjach odpowiedź jest twierdząca, jeszcze nic straconego. Każdy powinien posiadać zapasowy klucz do auta. Problem pojawia się, gdy zatrzaśnięty klucz jest tym zapasowym lub gdy do zatrzaśnięcia doszło poza miejscem zamieszkania. Dopiero wtedy konieczna okaże się pomoc kogoś z zewnątrz.

Czy otwieranie samochodów w Warszawie zawsze musi być dodatkowo płatne?

Nawet w kryzysowych sytuacjach samodzielne otwieranie samochodów w Warszawie nie jest zalecane. Na rynku dostępne są specjalne narzędzia, z których pomocą można dostać się do auta, jednak bez fachowych umiejętności można tylko uszkodzić samochód. Nie należy też wybijać szyby – koszty wstawienia nowej mogą być naprawdę wysokie. Najlepszym rozwiązaniem będzie zachowanie spokoju, a następnie podjęcie działania.

Po zatrzaśnięciu klucza w samochodzie istnieją dwie możliwości postępowania. Pierwsza z nich dotyczy wezwania pomocy drogowej opłaconej z ubezpieczenia assistance. Niestety nie w każdej polisie znajduje się ta usługa – zależy to od wykupionego pakietu. Dobrze więc wiedzieć, na co można liczyć. Brak znajomości zawartości swojego ubezpieczenia będzie się wiązać z poniesieniem dodatkowych kosztów. Osoby, które w swojej polisie nie mogą liczyć na wsparcie pomocy drogowej, muszą skontaktować się ze ślusarzem.

Awaryjne otwieranie samochodów Warszawa – skuteczna pomoc pogotowia ślusarskiego

Do zatrzaśnięcia kluczyka w samochodzie może dojść o każdej porze, dlatego też warto znać pogotowie ślusarskie, które działa przez całą dobę – nawet w święta. Po zgłoszeniu swojego problemu i określeniu położenia pojazdu, ślusarz zwykle w ciągu maksymalnie kilkudziesięciu minut zjawi się na miejscu. Będzie mieć ze sobą profesjonalne narzędzia i w krótkim czasie pomoże właścicielowi auta dostać się do środka. To w końcu specjalista od wymiany i naprawy zamków, a więc awaryjne otwieranie samochodów nie będzie dla niego problemem.

Nie trzeba ani samodzielnie próbować dostać się wnętrza samochodu, ani martwić się nieopłacaniem dodatkowego ubezpieczenia. Oczywiście za usługę ślusarza należy zapłacić odpowiednią kwotę, ale w takiej kryzysowej sytuacji dodatkowe koszty nie powinny stanowić problemu. Zwykle otwieranie samochodów w Warszawie przez pracownika pogotowia ślusarskiego wiąże się z opłatą od stu do kilkuset złotych. Ostateczna cena zależeć będzie od typu samochodu i zamontowanego w nim zamka, a także miejsca pobytu samochodu. Po zgłoszeniu problemu ślusarz na pewno określi stawkę swojej usługi, choć dla właściciela samochodu w takiej sytuacji pomoc specjalisty na pewno będzie warta każdych pieniędzy.

Similar Posts