Porady

Lakierowanie proszkowe automatyczne a manualne

Lakierowanie proszkowe automatyczne a manualne

Lakierowanie proszkowe ma szerokie grono zwolenników. Okazuje się, że to rozwiązanie ekologiczne i nowoczesne. Wyróżniamy lakierowanie manualne i automatyczne. Warto wiedzieć, czym cechuje się każda z tych czynności. Jakie zalety ma lakierowanie proszkowe automatyczne? Co warto wiedzieć o lakierowaniu manualnym? Jakie kwestie są najważniejsze?

Lakierowanie proszkowe manualne

Malowanie metalowych powierzchni jest dosyć trudne i wymaga zastosowanie odpowiedniej techniki. W efekcie uzyskamy estetyczny i długotrwały efekt. Coraz częściej stosowane jest lakierowanie proszkowe, które pozwala na równomierne pokrycie farbą każdego elementu. Sklep https://farbyonline.eu/ posiada niezwykle szeroki wybór farb proszkowych 

Czym cechuje się manualne lakierowanie proszkowe? Jest ono stosowane zazwyczaj w przypadku detali wielkogabarytowych, o nieregularnych kształtach. W tym wypadku umieszczenie danego elementu w kabinie automatycznej nie jest możliwe. Manualna metoda pozwala zachować operatorowi szerokie pole manewru. Można liczyć na dokładne pokrycie obiektu z użyciem farby proszkowej. Lakierowanie tego typu odbywa się przy użyciu systemów manualnych lub pistoletów proszkowych. Faktem jest, że ręczne malowanie nie może się obejść bez sporego nakładu pracy operatora, natomiast systemy manualne często bywają w pewnym stopniu zautomatyzowane. Naszym zadaniem jest obsługa monitorów sterujących, które służą do wyboru konkretnego trybu pracy. Nie możemy pomijać czyszczenia aplikatorów i filtrów oraz zmiany kolorów i kierowania pistoletem proszkowym. 

Lakierowanie proszkowe automatyczne

Lakierowanie proszkowe automatyczne to kolejne rozwiązania, które zapewnia wygodę podczas pracy. Ważne jest to, że cały proces odbywa się w specjalnych kabinach automatycznych. Są one odpowiednio przystosowane. Posiadają fotokomórki, co pozwala na zmierzenie długości malowanego elementu i łączenie automatyczne. Użytkownik docenia możliwość zatrzymywania pracy pistoletów zgodnie z tym, czy element znajduje się w zasięgu pistoletu. 

Taki rodzaj lakierowania proszkowego pozwala na oszczędność farby i energii potrzebnej na pomalowanie powierzchni. Nowoczesne kabiny przeznaczone do proszkowego lakierowania są wyposażone w tory do przesuwania elementów i centra. Pozwalają one na bezobsługową zmianę kolorów i czyszczenie kanałów wewnętrznych do zmiany farb. Nie zapominajmy o tym, że urządzenia umożliwiają automatycznie odzyskiwać farby proszkowe, jak i czyścić aplikatory i filtry. Nic więc dziwnego, że specjaliści chętnie stosują lakierowanie proszkowe automatyczne.

Similar Posts