Porady

Najlepszy łupek do klejenia na rynku

Najlepszy łupek do klejenia na rynku

Coraz popularniejszym materiałem używanym do wykończenia dachu, elewacji i wykończenia wnętrz są łupki. Większość płytek pokrytych łupkiem montuje się mechanicznie, pojawiają się jednak nowego rodzaju płytki, które ze względu na nowe zapotrzebowanie są stworzone tak, aby trzeba było je montować za pomocą klejenia.

Cienka, nierówna i naturalna powierzchnia płytek do montażu mechanicznego sprawia, że płytki poddane wysokiej temperaturze mogłyby zostać oddzielone od podłoża, a klejenie jest potrzebne na przykład w przypadku wykańczania łupkami elewacji pokrytej styropianowym ociepleniem.

Nowy sposób montowania łupkowych płytek elewacyjnych

Producenci nie chcąc stracić części rynku zostali zmuszeni do stworzenia nowego rodzaju łupków do klejenia. Możemy je znaleźć tutaj – https://www.lupek.pl/lupek-do-klejenia/. Tego typu płytki muszą mieć co najmniej 1 cm grubości. W celu dobrego dostosowania do styropianowej powierzchni płytki są specjalnie kalibrowane do uzyskania odpowiedniej gładkości. Dzięki różnym formatom, które mają długość 60 cm, ale mogą mieć różną szerokość, odpowiednio 8, 30 lub 60 cm, jest bardzo duża dowolność w układaniu elewacji.

Szukasz trwałego i eleganckiego materiału do wykończenia domu? Kliknij tu!

Dwa style wykończenia łupkami elewacyjnymi

Producent zadbał o to, abyśmy mieli możliwość wyboru rodzaju wykończenia płytkami lub paseczkami łupkowymi. Obie opcje bardzo różnią się od siebie wyglądem, a nawet parametrami i decydując się na którąś z możliwości musimy wziąć pod uwagę, która z nich będzie bardziej pasowała do otoczenia, ewentualnie wnętrza. Płytki łupkowe pozwalają na dużą dowolność projektowania. Ich grubość to 10 milimetrów, mają ścięte krawędzie obwodowe. Nadają się zarówno na ścianę, jak i podłogę, a występują w kilku rozmiarach: 60 x 60 cm, 60 x 30 cm, 40 x 40 cm oraz 30 x 30 cm. Są niezwykle uniwersalne i doskonale pasują praktycznie do wszystkich materiałów, takich jak drewno, stal, ceramika, szkło czy beton. Z kolei paseczki łupkowe mogą mieć różną grubość, dzięki czemu mamy duże pole manewru w budowaniu przestrzeni elewacji tworząc efekt ściany trójwymiarowej. Grubość może wynosić 10, 15 lub 20 mm. Podobnie jak płytki łupkowe mają ścięte krawędzie obwodowe, z tym, że minimalna długość krawędzi wynosi w przypadku paseczków łupkowych 6 cm. Z kolei maksymalna długość krawędzi to 40 cm. Warto zwrócić uwagę na to, że przy zewnętrznym układaniu płytek wielkość jednej nie może przekraczać 0,12 metra kwadratowego.

Nowoczesność, elegancja i bezpieczeństwo

Wybór łupków elewacyjnych wpłynie nie tylko na piękny wygląd budynku, ma również bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Łupki są ognioodporne, dzięki czemu spowolnią rozprzestrzenianie się ewentualnego pożaru i zmniejszą jego skutki. Warto zaznaczyć, że są również odporne na warunki atmosferyczne i nawet poddane działaniu słońca czy deszczu ich wygląd pozostanie niezmienny przez lata. Są bardzo łatwe i szybkie w czyszczeniu, nie wymagają też konserwacji.

Similar Posts