Porady

Do czego służą pompy do studni głębinowej?

Do czego służą pompy do studni głębinowej

Na rynku znajdziesz pompy do studni w różnych wariantach. W tym poradniku przeczytasz, do czego służą te konstrukcje i na które parametry techniczne należy zwrócić uwagę przy ich wyborze. Dzięki temu sięgniesz po model idealnie dopasowany do własnych preferencji.

Zastosowanie pomp głębinowych

Te niezawodne urządzenia są wykorzystywane do pompowania wody z pionowych ujęć (studni głębinowych), a także ze zbiorników wolnostojących. Ponadto sprawdzą się przy odwadnianiu konstrukcji podziemnych, a także obniżaniu poziomu wody zaskórnej. Jednocześnie wspomagają optymalne działanie sieci wodociągowej oraz instalacji nawadniających.

Pompy głębinowe są również użytkowane przez rolników czy przedstawicieli branży piwowarskiej. Ponadto bywają pomocne przy wydobywaniu wód mineralnych i termalnych. Natomiast odpowiednio dostosowane konstrukcje umożliwiają również pompowanie wody morskiej, a także transportowanie zanieczyszczonej cieczy przez cząstki ścierne lub włókniste.

Pompy te znalazły więc wiele zastosowań. Trafiają zarówno do inwestorów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Pamiętaj jednak, że sprzęt, który odpowiada za tłoczenie wody pitnej, musi spełniać atesty higieniczne. Pompy do studni Podlane są dostępne w wielu wariantach i doskonale sprawdzą się przy różnych zastosowaniach (w studniach m.in. przy gospodarstwach domowych).

Jak działają pompy głębinowe?

Pompa głębinowa może funkcjonować w pionie lub poziomie. Uruchamia się wyłącznie podczas poboru wody. Ważnym elementem jej konstrukcji jest wirnik (promieniowy lub diagonalny). Odpowiada on za wytwarzanie różnicy ciśnień między stroną ssawną a tłoczną, więc wówczas wzrasta wartość momentu pędu cieczy. 

Ponadto wirnik jest napędzany przez silnik elektryczny i chłodzony przepływającą cieczą. Pompa znajduje się na silniku w pozycji pionowej. Natomiast sprzęgło przenosi napęd z silnika na system wirników łopatkowych.

Pompa do studni głębinowej jest połączona z rurociągiem tłocznym poprzez gwint lub kołnierz. Zwróć uwagę, że nowoczesne urządzenia są wyposażone w czujniki poziomu wody, a także bezpieczniki, które gwarantują ochronę przed uszkodzeniem na skutek spięcia elektrycznego. Dzięki temu mogą pracować przez długie lata, zapewniając funkcjonalność na wysokim poziomie.

Jak wybrać pompy do studni?

Przed zakupem pompy głębinowej musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów, dzięki którym znacznie łatwiej dokonasz udanego zakupu. Eksperci ze sklepu Podlane.pl wprowadzili do oferty różne modele i szczegółowo opisali specyfikację techniczną każdego z nich. 

Do kluczowych parametrów należy:

 

  • moc urządzenia,
  • maksymalna wydajność,
  • wysokość podnoszenia,
  • wymiary,
  • ciężar,
  • długość kabla,
  • maksymalna głębokość zanurzenia.

Ponadto zwróć uwagę na zastosowanie sprzętu oraz materiały konstrukcyjne. Jednak oferta sklepu Podlane.pl obejmuje wyłącznie wysokiej klasy produkty, które wyróżniają się kapitalną odpornością na uszkodzenia. Dzięki temu sprzęty wpiszą się w zakres Twoich oczekiwań.

Artykuł promocyjny.

Similar Posts