Porady

Jaki impregnat wybrać do renowacji mebli?

Jaki impregnat wybrać do renowacji mebli?

Odnawianie starych mebli nie tylko wpasowuje się w promowanie stylu życia zero – waste, jak i również pozwala używanym antykom dać drugie życie. To niezawodny sposób na wprowadzenie także zmian w aranżacji mieszkania. Oprócz odświeżonego wyglądu starej, drewnianej toaletki, gwarantujemy to, co można uznać za najlepszą nagrodę – satysfakcję z własnej pracy. Sprawdź, jakie powłoki najlepiej sprawdzą się do przeprowadzenia procesu renowacji.

Od czego zacząć?

Zanim podejmiemy się odnowy starej meblościanki zalegającej na strychu, warto zastanowić się nad tym, czy stan tego mebla pozwala na jego renowację. Istnieje kilka czynników, które wykluczają antyk do pracowania nad nim. Jest to między innymi próchno, w ilości na tyle dużej, że mebel może się kruszyć lub nie będzie stabilny podczas pracy. Warto zadbać również o wszystkie kanty i rogi danego mebla – jeśli został on wykonany z płyt, spójrzmy i upewnijmy się, czy konstrukcja jest zbita i odpowiednio przymocowana. Wszelkie odpryski lub niewielkie ubytki nie dyskwalifikują do odnowienia.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Olej barwiący – intensywne lub transparentne barwienie

Olej barwiący od Osmo to naturalna powłoka na bazie olei roślinnych pochodzenia organicznego.  Pozwala na transparentne lub kryjące barwienie – zależnie od upodobań. Szeroka gama kolorów umożliwia znalezienie tego idealnego. Olej barwiący można mieszać ze sobą, uzyskując w ten sposób niepowtarzalne i unikalne barwy. Dzięki mikroporowatej powłoce drewno może oddychać, a wysoka zawartość pigmentów pozwala uzyskać intensywne barwy.  Drewno nie tylko prezentuje się zjawiskowo, ale jest również odpowiednio zabezpieczone.

Olej pielęgnacyjny – przywraca naturalny blask i połysk

Olej pielęgnacyjny od Osmo sprawdzi się przede wszystkim, gdy zależy nam na wydobyciu z drewna dawnego blasku i połysku. Odświeża zaniedbane lub zużyte po latach powłoki, przywracając tym samym ich pierwotny kolor. Już pierwsza warstwa sprawi, że drewno uzyska świeży wygląd i naturalna barwę. Regularne stosowanie impregnatu nie tylko zapewni odpowiednie zabezpieczenie, ale również uchroni meble przed koniecznością ponownego szlifowania i podjęcia prac renowacyjnych.

Uviwax – odpowiednia ochrona przed żółknięciem

Uviwax od Osmo to preparat, którego głównym przeznaczeniem jest zapewnienie odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV, ale doskonale sprawdza się także jako ochrona przed żółknięciem powierzchni. Zalecamy nałożyć go tuż po renowacji mebli. Dodatkowo drewno zyska zabezpieczenie przed brudem, wnikaniem brudu oraz ścieraniem. Dzięki mikroporowatej powłoce, pozwala drewnu oddychać, a powierzchnia zachowuje naturalny odcień.

Similar Posts