Porady

Jakie akcesoria do bram przesuwnych warto stosować, by były one skuteczne?

Bramy przesuwne są coraz popularniejszą formą tworzenia wjazdów – zarówno w przypadku terenów przemysłowych, jak i prywatnych. W jakie akcesoria warto się zaopatrzyć w czasie przygotowywania bram? Które akcesoria do bram przesuwnych ułatwią im pracę? Podpowiadamy!

Jakie są zalety bram przesuwnych? Nie wymagają one tak dużej przestrzeni jak otwierane skrzydłowo. Umożliwiają wjazd pojazdom nawet w przypadku, gdy teren wokół bramy nie jest zbyt wielki. Co więcej, są dużo bardziej estetyczne, a jeżeli zastosujesz mechanizm automatyczny – kompletnie bezobsługowe.

Obowiązkowe akcesoria do bram przesuwnych

Jeżeli chcesz założyć bramę przesuwną, to potrzebne Ci jest nie tylko skrzydło, ale też liczne akcesoria. Te umożliwiają działanie, regulują pracę całej bramy i stopują ją, jeżeli np. zbyt mocno będziesz chciał ją otworzyć lub zamknąć. Jakie są najważniejsze akcesoria do bram przesuwnych?

  • Listwy zębate – to podstawowa część bram o przesuwnym skrzydle. To szyna na której prowadzi się cała konstrukcja bramy. Musi być dobrze dopasowana i wyregulowana.

  • Rolki – ułatwiają ruch skrzydła i zmniejszają tarcie. To dzięki tym częściom brama się porusza i wymaga jedynie drobnego nakładu siły do otwarcia lub zamknięcia.

  • Wózki – wykorzystywane niekiedy zamiast rolek. Przeznaczone są do ciężkich konstrukcji i dużych bram, które potrzebują odpowiedniego wzmocnienia.

  • Stopery – uniemożliwiają nadmierne zamknięcie lub otwarcie bramy. Dzięki temu nie musisz martwić się wypadnięciem skrzydła z listwy.

  • Uchwyty – łapią konstrukcję bramy i utrzymują ją po zamknięciu.

Do tego oczywiście konieczne jest znalezienie odpowiedniej jakości skrzydła do bramy, dopasowanego odpowiednio do Twoich akcesoriów.

Dlaczego akcesoria do bram przesuwnych powinny mieć wysoką jakość?

Elementy te pracują praktycznie non stop, pod większym naporem niż samo skrzydło. Inwestując w wysokiej jakości zębatki czy rolki otrzymasz produkt, który przetrwa nawet intensywne użytkowanie i napór sporej bramy. Zawsze dobierz akcesoria do bram przesuwnych według wybranego skrzydła – im jest ono większe i cięższe, tym wymaga większych akcesoriów.

Nie zapominaj oczywiście o wybraniu odpowiednich zamków lub kłódek by zamknąć bramę. Jeżeli chcesz, żeby jej praca odbywała się automatycznie, to powinieneś zainwestować w specjalne mechanizmy samoistnie otwierające i zamykające skrzydło. Zwróć również uwagę, żeby wszystkie zebrane elementy dobrze wyregulować – tylko w ten sposób otrzymasz idealnie pracującą bramę, w każdych warunkach!

Similar Posts