Porady

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że aranżacja przestrzeni dla dziecka to trudny sprawdzian. To wielozadaniowe pomieszczenie, które w dużej mierze pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na dekoracyjne elementy aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto przemyśleć, dlaczego nie warto rezygnować z listew przypodłogowych aranżując pokój dziecięcy. Podstawowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, przed wilgocią, czy osadem kurzu lub piachu. Listwy przypodłogowe dokładnie maskują szczelinę dylatacyjną, która występuje przy montażu podłogi. W takim wypadku ważna jest ochrona paneli nawet tych wykonanych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi w dużej mierze są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak w przypadku gdy kurz oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie ,a także nieatrakcyjne wybrzuszanie się podłogi. Wówczas rozwiązaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają wielką rolę w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą spełniały doskonałą ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe dają gwarancję doskonałe wykończenie podłogi oraz właściwie osłaniają ścianę przed defektami.

Kolejnym, istotnym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość sprawne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Kable schowane za materiałem nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży wykonane są z różnorodnych materiałów, o finezyjnych formach i nietuzinkowych strukturach. Które z nich nadają się zatem do pomieszczenia przeznaczonego dla naszego dziecka?

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Najważniejszym czynnikiem jest tu lekkość w myciu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. W związku z tym dla rodziców, doceniających ład, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom wykazuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne materiału gwarantują perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałego kontaktu z wodą, dzięki czemu nawet przy przypadkowym zalaniu sztukateria nie spuchnie ani nie zdeformuje się.

Dobierając listwy przypodłogowe, należy postawić przede wszystkim na produkty trwałe. Sztukateria do pokoju dziecięcego musi być odporna na niechciane uderzenia podczas zabawy, ale także być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — wykonana ze słabego materiału pod naciskiem dłoni, ulegnie zdeformowania. Z uwagi na aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, powinniśmy zastosować produkty o dobrej jakości, odporne na uderzenia. Właśnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co powoduje, że sztukateria jest wyjątkowo wytrzymała. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wybierając sztukaterię do pokoju swojego dziecka, chcemy żeby była funkcjonalna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — również w przyszłości. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wybierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia rekomendujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla mniejszego pokoiku idealnie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy balans we wnętrzu oraz prawidłowo wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Zamieszczając listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Nieunikniony jednak będzie remont pokoju dziecięcego, gdyż nasze pociechy szybko dorastają. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Bez obaw można zastosować dokładnie tę samą farbę, którą zostały pokryte wcześniej ściany. Należy jednak pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, można również postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie spełniał się w każdym stylu, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są odpowiednio zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To doskonały wybór, który sprawdzi się na dobre lata.

Similar Posts