Porady

Wygodny materac to inwestycja w komfort Twojego kręgosłupa

W trosce o poprawienie jakości swojego nocnego wypoczynku warto zainwestować w wygodny materac i łóżko. Wybór jest wysoce istotny – w końcu spędzamy w sypialni kilka godzin dziennie, dlatego warto skoncentrować się na tym, aby dobór łóżka jak i materaca w pełni odpowiadał na Twoje potrzeby. W połączeniu z odpowiednią kolorystyką mebli zagwarantujesz sobie komfortowy wypoczynek.

1. Od czego zacząć poszukiwania materaca?

2. Wszystko o doborze materaca – wersja piankowa czy sprężynowa?

3. Jakie meble do sypialni wybrać?

4. Kolory w sypialni

 

Od czego zacząć poszukiwania materaca?

Obecnie materace są dostosowane do konkretnych dolegliwości zdrowotnych oraz cech użytkowników. Rozpoczęcie poszukiwań idealnego materaca powinno zacząć się od ustalenia przed samym sobą, czy preferowaną przez Ciebie formą są materace miękkie czy twarde. Nie bez znaczenia pozostaje także waga użytkownika oraz udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy materac ma też pełnić rolę prozdrowotną w ramach niwelowania konkretnych problemów z kręgosłupem. Obecnie coraz więcej osób boryka się z problemem dolegliwości bólowych w kręgosłupie. Przyczynia się do tego także siedzący tryb życia – jeżeli zatem chcesz zainwestować w swoje zdrowie – wówczas wybór wygodnego materaca powinien być na liście Twoich priorytetów.

 

Wszystko o doborze materaca – wersja piankowa czy sprężynowa?

Praktyka dowodzi, że piankowe materace o niższej jakości ulegają w szybszym czasie niechcianym odkształceniom. Podczas poszukiwań warto zwrócić uwagę także na nowatorskie pianki termoelastyczne, które zagwarantują efekt wyjątkowo wygodnego zapadania ciała w materacu. To dość często spotykany rodzaj materaca w hotelach – takie efekt otulenia jest wyjątkowo przyjemny dla ciała. Obecnie na rynku są także takie modele materacy, które będą w stanie zapewnić komfort obu osobom, które wypoczywają w jednym łóżku. Jeżeli np. wolisz twardsze materace, a Twoja druga połowa – te miękkie, wówczas możesz wybrać model hybrydowy. Każda ze stron będzie różniła się stopniem twardości, co pozwoli zapewnić niezmącony wypoczynek i komfort dla pleców. Wybór takiego materaca to swoisty kompromis, w którym żadna ze stron nie będzie poszkodowana. Co więcej, producenci oferują również modele z pianki memory, które zapamiętują Twoje ułożenie ciała i dostosowują się do niego, co podnosi komfort snu i wypoczynku po trudach całego dnia.

 

Jakie meble do sypialni wybrać?

Meble do sypialni wykonane z drewna posłużą przez wiele lat. Warto postawić tu na jakość, aby cieszyć się z takiej ramy łóżka, szafy czy drzwi. Wybór takich mebli drewnianych to przykład długofalowych oszczędności. Dlaczego? Otóż meble drewniane to synonim trwałości, klasy i ponadczasowej elegancji. Jeżeli zatem zdecydujesz się zainwestować w meble drewniane możesz być niemal pewien, że posłużą Ci o wiele dłużej niż ich odpowiedniki wykonane ze sklejki. Jakość obroni się sama i będziesz ją pamiętać dłużej niż cenę.

Kolory w sypialni

Sypialnia to takie miejsce w domu, które powinno być oazą wyciszenia się i relaksu. Dlatego też podczas urządzania tej przestrzeni warto kierować się tym, aby była ona wolna od krzykliwych barw, które zamiast wyciszać – będą tylko rozbudzać organizm. Jasne, stonowane barwy idealnie wkomponują się w niemal każdy styl. Niezależnie od tego, czy preferujesz styl skandynawski, glamour czy industrialny – jasna kolorystyka ścian czy mebli pozwoli Ci wypocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Śmiałe, kolorowe akcenty warto zostawić do urządzania innych pomieszczeń w Twojej przestrzeni.

 

Similar Posts