Porady

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem

Jak przygotować mieszkanie pod wynajem

Posiadasz mieszkanie, które chcesz przeznaczyć pod wynajem? Liczysz że będzie z tego fajny pasywny dochód, który zasili budżet lub pomoże spłacać kredyt hipoteczny? Idziesz zatem w dobrym kierunku. By jednak uzyskać jak najwyższą kwotę z czynszu, warto takie mieszkanie odpowiednio przygotować. Jego dobre wyposażenie zwiększy szanse znalezienia zaufanych lokatorów, którzy będą płacić w terminie, a wyższa cena nie będzie ich odstraszać.

Remont mieszkania na wynajem

Zacznijmy od tego co najbardziej oczywiste. Mieszkanie, które chcemy przeznaczyć na wynajem powinno być pomalowane, mieć ułożone płytki w kuchni i łazience, w pokoju panele lub parkiet, a przede wszystkim być czyste i zadbane. Największą popularnością i zainteresowaniem cieszą się dziś mieszkania w nowym budownictwie. Są ciepłe, przytulne i dobrze skonfigurowane. Jeżeli elementy stałej zabudowy masz wykonane, pozostaje pomyśleć o wyposażeniu mieszkania w niezbędne sprzęty.

Wyposażamy kuchnię mieszkania na wynajem

Osoby, które mogą chcieć wynająć od ciebie mieszkanie zwykle nie będą posiadać swoich rzeczy poza przedmiotami osobistymi i ubraniami. Nie dysponują stołem, krzesłami ani sprzętami AGD. Powinieneś zatem w taki sposób wyposażyć swoją kuchnię, aby można z niej było korzystać natychmiast po wprowadzeniu się do mieszkania. Stabilny stół, krzesła, płyta indukcyjna, zlew. Czy konieczne jest kupowanie piekarnika? Nie, choć nie ukrywamy że jego obecność ucieszy nie jednego lokatora – szczególnie tego, który lub piec. Również mikrofalówka nie jest na liście niezbędnych sprzętów. Nie możesz zapomnieć natomiast o sprawnym i prawidłowo podłączonym okapie kuchennym. Jego zadanie polega na odprowadzaniu prawy wodnej powstającej w czasie gotowania do komina wentylacyjnego. Unikniesz w ten sposób szybkiego zniszczenia mebli na skutek działania wilgoci.

Wyposażenie salonu w wynajmowanym mieszkaniu

Także salon winien być odpowiednio wyposażony. Kanapa lub narożnik, stolik kawowy i fotel to niezbędne minimum. Zastanawiasz się czy kupować telewizor? Nie jest on wymagany, a z drugiej strony ceny elektroniki użytkowej są na tyle niskie, że zakup telewizora 32 cali można zrealizować już za 700 złotych. Na pewno jego obecność pozytywnie wpłynie na atrakcyjność twojej oferty.

Łazienka i jej wyposażenie

Łazienka również wymaga wyposażenia. Zakładamy że wanna lub kabina prysznicowa już się w niej znajduje. Pozostaje jeszcze umieścić w niej i podłączyć pralkę. Nie musi to być urządzenie najwyższej klasy, ważne natomiast aby było niezawodne i solidne. Do niewielkich łazienek idealnie nadają się pralki ładowane od góry. Są wygodne w użytkowaniu i zajmują niewiele miejsca. Skąd na to wszystko wziąć pieniądze? Nie ukrywamy że przygotowanie mieszkania pod wynajem kosztuje. I to nie mało. Jest jednak szybka gotówka, którą możesz wykorzystać na zakup sprzętów AGD lub mebli do mieszkania przeznaczonego na wydatek. Taką pożyczkę możesz spłacać np. w ciągu jednego lub dwóch lat, przeznaczając na nią środki z odstępnego.

Similar Posts