Porady

Pompa do betonu na budowę

Pompy do betonu są wykorzystywane coraz częściej w branży budowlanej. Pozwalają przyspieszyć pracę, zwiększyć wydajność, a jednocześnie eliminują ciężką oraz niebezpieczną pracę pracowników budowlanych. Dlatego są to urządzenia bardzo pomocne podczas realizacji budowy, ale także innych prac budowlanych i wykończeniowych.

Urządzenie do betonu

Betoniarnia w Bydgoszczy umożliwia wynajem pompy do betonu, dopasowanej do potrzeb klienta (więcej tutaj). Istotny jest jednak, aby długość wysięgnika nie była zbyt mała. Właściwą szacowanie długości najczęściej nie jest trudnym zadaniem. Natomiast ocena dystansu między miejscem rozstawienia pompy a najbardziej odległym punktem na budowie jest kluczowa do tego aby wybrać optymalny sprzęt. Bardzo często przestawienie pompy jest trudne lub nawet niemożliwe, gdyż jest to urządzenie dużych rozmiarów, potrzebujące dużej ilości miejsca oraz stabilnego podparcia. Podczas pracy pompa musi być właściwie podparta. Dlatego należy odnaleźć płaski fragment terenu, gdzie urządzenie będzie mogło zostać zainstalowane. Należy uwzględniać również kwestię bezpieczeństwa pracowników, a także unikanie straty materiałów, w związku z wylewaniem się betonu. Natomiast jeżeli pompa nie będzie mogła zostać ustawiona na placu budowy wówczas konieczne jest zaangażowanie pracowników. Niestety w takiej sytuacji w ręce ulegają przedłużeniu, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku fizycznego. Dlatego już na samym początku podczas projektowania terenu budowy należy uwzględnić odpowiednimi ilość miejsca na tego typu prace.

Właściwa konsystencja betonu

Betoniarnia w Toruniu produkuje beton najwyższej jakości. Mieszanka betonowa, która jest dostarczana na budowę musi posiadać właściwą konsystencję (więcej tutaj). Nie należy natomiast dodawać do mieszanki betonowej wody. Doprowadziłoby to do zmiany parametrów oraz właściwości betonu efektem byłby zniszczony produkt. Woda dolewana do betonu gotowego a powoduje przede wszystkim niższą wytrzymałość produktu po stwardnieniu. Wzrasta Wówczas jego nasiąkliwość i porowatość. Przez co staje się dużo mniej odporny na Działanie niskich temperatur. Spada również jego wytrzymałość na środowiska korozyjne. Dodatkowo jeżeli do gotowego betonu zostanie dolana woda Wówczas mogą pojawić się Rysy, mające nie tylko aspekt wizualny, lecz także zmniejszające wytrzymałość całej konstrukcji. Zmienia się także poziom ścieralności. Po dodaniu wody powierzchnia betonowa posiada dużo niższy poziom odporności na ścieranie, co jest bardzo negatywne zwłaszcza w przypadku posadzek.

Similar Posts