Porady

Podwieszany sufit LED – jak go wykonać?

Podwieszany sufit LED – jak go wykonać?

Remont mieszkania to doskonały moment, aby unowocześnić przestrzeń poddawaną renowacji oraz wprowadzić nowe rozwiązania, które wpłyną nie tylko na aspekty wizualne, ale również jej funkcjonalność. Podwieszany sufit z oświetleniem LED jest nie tylko estetycznym, ale również bardzo praktycznym rozwiązaniem. To niezwykle pożądany element dekoracyjnym, który oprócz funkcji ozdobnej stanowi dodatkowe źródło światła. W tym artykule przedstawimy Ci sposób na samodzielne wykonanie sufitu podwieszanego wykończonego ledowym oświetleniem.

Podwieszany sufit – Jakie oświetlenie LED wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów sufit podwieszany led. Planując wykonanie sufitu podwieszanego warto nie tylko zastanowić się nad jego konstrukcją, ale również nad tym, jaki rodzaj lamp zostanie w niej zamontowany. Opcji, jakie możemy wykorzystać, jest kilka. Niegdyś popularne były ledowe żarówki, jednak powoli odchodzi się od nich na rzecz taśmy LED. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które można w łatwy sposób dostosować do indywidualnych potrzeb.

Sufit podwieszany, w którym zostało umieszczone oświetlenie LED, stanowi dodatkowe źródło światła. Zastosowanie taśmy ledowej pozwala w klimatyczny sposób oświetlić niedostępne do tej pory miejsca. Możliwość wybrania lampek LED o różnej temperaturze światła sprawia, że za ich pomocą jesteśmy w stanie w realny sposób wpływać na atmosferę we wnętrzu. Podwieszany sufit będzie ciekawym rozwiązaniem w każdym pomieszczeniu.

Podwieszany sufit LED – Dlaczego warto?

Trendy w świecie wnętrzarskim zmieniają się bardzo dynamicznie. Jest jednak kilka elementów wystroju, które od wielu sezonów wciąż znajdują się na szczycie popularności. Jednym z nich jest podwieszany sufit z oświetleniem LED. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które doskonale wkomponuje się w aranżacje bazujące na różnych stylach. Dowolność wykorzystania tej konstrukcji sprawia, że może stać się delikatnym detalem oprawy wizualnej pomieszczenia, ale również może stanowić jej najważniejszy akcent.

Sufit podwieszany LED to świetny sposób na przekształcenie zwykłego pomieszczenia w coś niecodziennego. Jego instalacja nie jest trudna, a efekt, który możemy uzyskać, jest spektakularny. Nie tylko zapewnia piękne oświetlenie otoczenia o różnym natężeniu, ale może również wpłynąć pozytywnie na zasoby Twojego portfela. Jeśli Twoje pomieszczenie wydaje Ci się zbyt wysokie, a przez to mniej przytulne, możesz skutecznie obniżyć je za pomocą podwieszanego sufitu.

Jak wykonać sufit podwieszany LED

Samodzielne wykonanie podwieszanego sufitu LED nie jest trudnym zadaniem. Mimo że wydawać by się mogło, że wymaga to wielu skomplikowanych akcji oraz fachowej wiedzy i umiejętności, tak naprawdę właściwie każdy jest w stanie wykonać go samodzielnie w domu. Podstawę tego sufitu stanowią płyty gipsowo-kartonowe, będące stosunkowo tanim materiałem, który jest niezwykle prostym w obróbce. To, jak będzie wyglądał sufit, zależy w dużej mierze od wysokości pomieszczenia. Jego minimalna wysokość powinna osiągnąć 10-15 cm.

Tworzenie sufitu należy rozpocząć od odpowiedniego rozmieszczenia instalacji elektrycznej. Następnie wzdłuż ściany umieszcza się profile UD. Przygotowanie solidnej konstrukcji przytrzymującej sufit podwieszany jest niezwykle ważne. Z tego względu kolejnym krokiem będzie zamontowanie specjalnych wieszaków na środku sufitu, które będą wspierały całą konstrukcję. Płyty gipsowo-kartonowe, tworzące podwieszany sufit, przytwierdza się do stelaża wykonanego z profili nośnych. Po przytwierdzeniu płyt i testowym włączeniu oświetlenia można przejść do wykończenia i pomalowania sufitu.

 

 

 

Similar Posts