Porady

Jak znaleźć pasującą część do maszyny Caterpillar?

Jak znaleźć pasującą część do maszyny Caterpillar?

Amerykańska firma Caterpillar to jeden z największych na świecie producentów maszyn budowlanych, górniczych, turbin gazowych i silników diesla. Koparki i spycharki tego producenta znajdziemy na wielu placach budów w całej Polsce. Korzystają z nich zarówno małe firmy, jak i wielkie przedsiębiorstwa realizujące złożone projekty drogowe czy inne duże inwestycje infrastrukturalne. W związku z tym zapotrzebowanie na części do maszyn Caterpillar jest stale wysokie. Gdzie ich szukać?

Naprawy serwisowe

W przypadku nowych maszyn najprostszym sposobem na usunięcie ewentualnej awarii jest skorzystanie z usług wyspecjalizowanego, najlepiej autoryzowanego serwisu, który ma bezpośredni dostęp do części oryginalnych. Naprawy w ramach gwarancji bazują na wykorzystaniu części typu OE, ewentualnie OEM. Dzięki temu mamy pewność, że uszkodzony element wymieniany jest na taki sam lub o zbliżonych parametrach technicznych – wykonany w taki sam sposób, z tego samego rodzaju materiałów, pozbawiony jedynie naklejki marki Caterpillar. Oczywiście stosowanie oryginalnych części OEM ma także sens w przypadku starszych maszyn. Wybierając produkt markowy, mamy po prostu większa pewność, że został on wykonany z zachowaniem określonych norm technicznych i nie rozpadnie się po kilku dniach czy tygodniach użytkowania.

Gdzie szukać części do starszych maszyn?

Oprócz serwisów zajmujących się naprawami w ramach gwarancji i po jej upłynięciu, z wykorzystaniem wysokiej klasy części oryginalnych, nowych podzespołów do maszyn Caterpillar może szukać również w wyspecjalizowanych hurtowniach i sklepach z tego typu asortymentem. Część z nich prowadzi dziś własne witryny internetowe, gdzie potrzebną część można odszukać przy pomocy serwisowej wyszukiwarki. Dla przykładu na stronie https://glimat.com/czesci-caterpillar/1709 znajdziemy długą listę części zamiennych dla różnych modeli maszyn Caterpillar. Potrzebną część można znaleźć przez wpisanie do wyszukiwarki nazwy i modelu maszyny, ewentualnie oryginalnego numeru części. Dzięki załączonym zdjęciom poglądowym można upewnić się, że jest to element, którego właśnie poszukujemy.

Duża popularność maszyn Caterpillar sprawia, że ze znalezieniem i zakupem dedykowanych im części zamiennych nie ma w naszym kraju większego problemu. Potrzebne podzespoły zmówimy zarówno do nowych, kilkuletnich maszyn, jak i do kilkunastoletnich koparek czy spycharek. W tym drugim przypadku często będziemy musieli zadowolić się jednak zamiennikami, bo zwyczajnie oryginalne części mogą być już niedostępne w sprzedaży.

Similar Posts