Porady

Jak zamontować rolety rzymskie na suficie?

Jak zamontować rolety rzymskie na suficie?

Rolety rzymskie święcą prawdziwe triumfy. Choć przeżywamy szczyt ich popularności, warto wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie nowe. Ich historia sięga czasów starożytnego Rzymu, stąd zresztą ich nazwa. Czy wiesz, jakie zalety mają rolety rzymskie i dlaczego warto je zastosować? W jaki sposób zamontować rolety na suficie?

Rolety rzymskie – czym są?

Rolety rzymskie są rodzajem zasłony okiennej, której główną funkcją jest funkcja dekoracyjna. Dzięki możliwości montażu rolety na dowolnej wysokości okna, pełni ona także funkcję praktyczną – doskonale chroni przed słońcem w upalne dni, ograniczając jego dostęp do wnętrza. Rolety tworzone są na dowolny wymiar, dzięki czemu łatwo można je dostosować do własnych potrzeb. Mogą być stosowane w każdym wnętrzu, co sprawia, że ich popularność wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Zastosowania rolety rzymskiej

Rolety rzymskie mogą być stosowane zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni czy w łazience. Doskonale nadają się do domów i mieszkań prywatnych, a także do biur czy urzędów. Ich zastosowanie zapewnia optymalny poziom zaciemnienia wnętrza, co przekłada się bezpośrednio na komfort funkcjonowania. Roleta potrafi skutecznie zlikwidować refleksy świetlne, które uniemożliwiają bądź mocno utrudniają pracę przy komputerze czy oglądanie TV w słoneczny dzień. Zastosowania rolet rzymskich są więc naprawdę szerokie i zależą od naszej kreatywności. Dostępność wielu wersji kolorystycznych daje szansę na dobór idealnych rolet do każdej aranżacji. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://familyrollo.pl/rolety/rolety-rzymskie.

Rolety rzymskie szyte – jak zamontować je na suficie?

Najczęstszym miejscem montażu rolety rzymskiej jest sufit. Prawidłowy montaż zakłada zamocowanie uchwytu około 30 cm nad okienną wnęką. Taka odległość sprawia, że po złożeniu rolety będzie możliwość swobodnego otwarcia okna. Uchwyty montuje się przy użyciu kołków montażowych dobranych do rodzaju ściany. Profil rolety wklikuje się w zamontowane uchwyty i roleta jest gotowa do użytku. Jej opuszczanie i podnoszenie odbywa się przy użyciu łańcuszka. Cechą charakterystyczną rolet rzymskich jest to, że podczas ich podnoszenia układają się w piękne fałdy. Są one na tyle atrakcyjne, że niektórzy uznają je tylko jako dekorację, a do zaciemniania wnętrza stosują inne rozwiązania. Niepowtarzalne efekty zastosowania stylowych rolet rzymskich sprawdź tutaj: https://familyrollo.pl/.

Roleta rzymska – dlaczego warto ją zamontować?

Rolety rzymskie montowane do ramy okiennej bądź do sufitu to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, lecz także bardzo dekoracyjne. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, są też tworzone z różnych materiałów, a każdy rodzaj materiału to nieco inny wygląd. Dużą popularnością cieszą się m.in. rolety rzymskie woalowe, cechujące się lekkością i delikatnością. Sporą zaletą rolet rzymskich jest ich szerokie zastosowanie. Mogą być one używane w każdy wnętrzu, a gotowe rolety rzymskie to niepowtarzalna ozdoba nie tylko salonu, ale także sypialni, kuchni czy łazienki. Rzymskie rolety zaciemniają wnętrze, chronią przed słońcem, a po podciągnięciu rolety do połowy zyskujemy efekt dekoracyjny. Poza tym, zastosowanie rolety to także gwarancja prywatności. Rolety rzymskie i moskitiery okienne najwyższej jakości znajdziesz w sklepie internetowym: https://klasterbudownictwa.pl/rolety-rzymskie-klasyka-w-nowoczesnym-wydaniu/. Zapoznaj się z ofertą sklepu i wybierz idealne rolety rzymskie do swojego wnętrza.

Similar Posts