Artykuły Porady

Jak dobrać moc suszarki do toalety w restauracji, centrum handlowym i hotelu?

Jak dobrać moc suszarki do toalety w restauracji, centrum handlowym i hotelu?

Niewątpliwie większa moc suszarki do rąk oznacza szybsze suszenie. Wiele osób decyduje się na modele, w których pobór prądu jest niższy. W takiej sytuacji rachunki mogą być niższe. Ale czy na pewno? Wszak jeszcze liczy się komfort, czas suszenia i sam sposób uruchamiania silnika urządzenia, a nawet kształt suszarki. Najnowocześniejsze wydają się być kieszeniowe suszarki do rąk, które wykorzystują najnowsze technologie. Warto zastanowić się jak dobrać moc suszarki do toalety w restauracji, centrum handlowym i hotelu.

Przepustowość ma znaczenie

Wybierając suszarki do rąk trzeba wziąć pod uwagę jak często i jak intensywnie dana toaleta jest eksploatowana. Jeśli w ciągu godziny przewija się przez nią kilkadziesiąt osób, to mamy do czynienia z toaletą o dużej przepustowości. W tej sytuacji należy stawiać na rozwiązania, które przyspieszają korzystanie z poszczególnych stref. Zatem automatyczne dozowniki mydła na fotokomórkę czy suszarki do rąk będą tu niezbędne. Niewątpliwie liczy się również czas suszenia rąk, a on ma bezpośredni związek z mocą suszarki. Zatem w takim przypadku trzeba wybrać modele o znacznej mocy, które wysuszą ręce w czasie nawet krótszym niż 10 sekund. Oczywiście przy wyborze należy zwrócić uwagę na rodzaj instalacji i możliwość obciążenia danej fazy. Zatem należy sprawdzić czy wybierając kilka modeli, które działać będą jednocześnie nie obciąży się jej przesadnie, co mogłoby spowodować nie tylko uszkodzenie urządzeń, ale i danej instalacji. Szczególnie może mieć to miejsce, gdy w jednej, większej toalecie stosuje się więcej urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej, nie tylko suszarki do rąk, ale również suszarki do włosów.

Suszarki uruchamiane ręcznie o znacznej mocy – czy to dobry wybór?

Najbardziej podstawowym typem suszarek do rąk są te uruchamiane ręcznie. Można wybierać modele o mniejszej mocy, zdając sobie sprawę, że suszenie rąk może tu potrwać nawet 40 sekund. Oczywiście można znaleźć modele, w których producenci umożliwiają regulację czasu suszenia. Jednak przy określonej mocy znamionowej czas może się okazać niewystarczający. Bywa również, że długi czas suszenia zniechęca użytkowników toalet, którzy odchodzą od włączonego jeszcze sprzętu, co powoduje niepotrzebne zużycie energii, a tym samym marnotrawstwo. Można je ograniczać wybierając modele z wbudowanym trybem eco. Rzecz jasna są i suszarki uruchamiane ręcznie o dużej mocy, które suszą ręce nawet w kilkanaście sekund. Jednak ze względu na większą dyszę pobór prądu jest tutaj sporo większy niż w przypadku kieszeniowej suszarki do rąk.

Kieszeniowa suszarka do rąk – gdzie sprawdzi się jej znaczna moc?

Wybierając kieszeniowe suszarki do rąk decydujemy się na najnowszą technologię. Tutaj suszarka wyposażona jest w dodatkową grzałkę, a budowa dyszy sprawia, że powietrze o znacznej prędkości kierowane jest precyzyjnie na dłonie, co sprawia, że mogą być one szybciej wysuszone, a dodatkowo oszczędza się wydatkowaną energię. Nowoczesne suszarki wyposażone są w silniki bezszczotkowe, które są bardziej wydajne. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że obudowa suszarki kieszeniowej jest zaokrąglona, dzięki temu ogrzane powietrze nie ucieka na boki, zatem efektywność urządzenia jest większa niż w przypadku suszarek o szerokich dyszach. Takie suszarki do rąk niewątpliwie sprawdzą się w toaletach przy zakładach pracy, w centrach handlowych, a nawet w hotelu, gdzie istotne znaczenie ma zużycie prądu poszczególnych urządzeń w budynku.

Dobieramy suszarki do małych i większych toalet w budynkach użyteczności publicznej

Do małej łazienki zmieści się jedynie mała suszarka, tak by ergonomia nie była ograniczona, a użytkownicy nie obijali się o zamontowane na ścianach urządzenia. W takiej przestrzeni raczej zaleca się by znajdowały się one na jednej ścianie. Kieszeniowa suszarka do rąk wcale nie będzie źródłem większych rachunków za prąd mimo największej spośród dostępnych modeli mocy. Przede wszystkim działa na fotokomórkę więc wyłączy się zaraz po wyciągnięciu dłoni, a nie dopiero po zakończonym cyklu suszenia. Krótszy czas suszenia i odpowiednie technologie efektywnie wykorzystujące moc urządzenia sprawiają, że rachunki za energię będą mniejsze niż w przypadku modeli o mniejszej mocy i dłuższym czasie suszenia. To rozwiązanie również najlepsze do dużych toalet.

Warto zauważyć, że najlepsze modele kieszeniowych suszarek do rąk posiadają również funkcję wyłączenia zasilania w przypadku przegrzania, co zapobiega większym awariom. Nie bez znaczenia jest fakt, że to jedyne suszarki pochłaniające drobnoustroje, a nawet wirusy i grzyby. Dzięki temu łazienka nie będzie źródłem roznoszenia chorób.

Similar Posts