Porady

Firany w różnych stylach: mix możliwości

Firany w różnych stylach: mix możliwości

Aranżując mieszkanie nie warto zapominać o dodatkach, które tak naprawdę tworzą całość i dodają jej unikalnego charakteru. Firany to rodzaj elementu wnętrza, który może zupełnie odmienić całą aranżację. Nie kosztują wiele, a efekt może być naprawdę imponujący – zwłaszcza, iż obecnie na rynku jest naprawdę wiele opcji do wyboru.

Firany w praktyce: dlaczego warto?

Dlaczego właściwie warto zainwestować w firany? Ten element wnętrz dla wielu osób wydaje się przeżytkiem, ale okazuje się, iż zupełnie niesłusznie. Współczesne firany mogą wyglądać naprawdę nowocześnie i stylowo. Tego rodzaju dodatek doskonale podkręca styl, ale także chroni przed wzrokiem przechodniów, oświetleniem ulicznym czy promieniami słonecznymi. Łączy więc w sobie dwie kluczowe cechy bardzo ważne dla aranżacji, którymi są stylowość oraz praktyczność.

Romantyczne firany do kuchni i salonu

Chcesz dodać wnętrzu nutkę romantyzmu? Firany mogą być doskonałym wyborem, ponieważ obecnie na rynku jest wiele modeli, które można byłoby nazwać romantycznymi. Motywy kwiatowe oraz wdzięczne serduszka to tylko dwa z najbardziej popularnych motywów firanowych. Ciekawym wyborem, który doskonale urozmaici wnętrze mogą być firany haftowane w stylu rustykalnym oraz fantazyjne firanki żakardowe. Te pierwsze dają wrażenie transparentności, a jedynie piękne wzory w kolorze białym świadczą o tym, iż jest pod nimi tkanina.

Firany w stylu nowoczesnym

Nowoczesne wnętrza i firany? To połączenie wcale nie jest skazane na porażkę! Wystarczy wybrać naprawdę nowoczesny motyw, aby aranżacja była naprawdę udana. Wzory geometryczne, delikatne abstrakcje czy motywy florystyczne? Pełna paleta modeli jest długa, a to tylko przykłady firan, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę przy stylach modernistycznym, minimalistycznym i nowoczesnym. Ciekawa w kształcie firanka konfekcjonowana może również interesująco się prezentować w nowym mieszkaniu.

Klasyczne firany: te modele warto poznać

Mimo szerokiej palety wzorów i modeli, miłośnicy klasyki firanowej również nie będą zawiedzeni – na rynku nie brakuje również bardzo klasycznych przykładów firan, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Tradycyjne firany z woalu gładkiego będą pasowały naprawdę do wszystkiego. Jeżeli klasyka w tak prostej formie do Ciebie nie przemawia, warto zastanowić się nad modelem poliestrowym z poziomymi paskami, które delikatnie zdobią firanę, ale jednocześnie nie zaburzają w żaden sposób jej stylowości. Woal z atłasowymi pasami to kolejna, dość klasyczna propozycja dla miłośników prostego stylu i minimalizmu.

Similar Posts