Artykuły Porady

Mobilne żurawie wieżowe – uniwersalne i kompaktowe rozwiązanie

Mobilne żurawie wieżowe - uniwersalne i kompaktowe rozwiązanie

Mobilny żuraw wieżowy – czy wiesz co to takiego? Być może już kilka razy zdarzyło Ci się widzieć taki pojazd, ale nie zdawałeś sobie sprawy, że to właśnie mobilne żurawie wieżowe, które zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Na zachodzie, chociażby w Holandii, żurawie wieżowe na samochodach są już codziennością. Jedną z pierwszych firm, która wprowadziła w Polsce ten typ pojazdów jest stołeczna firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa.

Mobilny żuraw wieżowy 

Czym jest mobilny żuraw wieżowy, nazywany również mobilnym dźwigiem wieżowym czy samochodowym żurawiem wieżowym? To najlepsze połączenie najmocniejszych zalet wieżowego żurawia stacjonarnego i samojezdnego dźwigu teleskopowego. Osadzony na podwoziu samochodowym żuraw wieżowy może się poruszać i zmieniać swoje położenie kilka razy w ciągu dnia!

Tradycyjne, stacjonarne żurawie wieżowe osadzane są na podłożu na dłuższy okres czasu i nie mają możliwości przestawienia czy przeniesienia. Tradycyjnego żurawia trzeba rozłożyć, jego kratownicę składa się za pomocą żurawia samochodowego i potrzeba do tego kilku pracowników. Natomiast żuraw teleskopowy samochodowy charakteryzuje się mobilnością, ale nie ma tak dużych możliwości, jak żuraw wieżowy.

Mobilne żurawie wieżowe to kratownica żurawia wieżowego, osadzona na podwoziu samochodowym. Rozstawienie takiego żurawia do pracy zajmuje około 20-30 minut. Złożenie żurawia po pracy zajmuje podobną ilość czasu. Do przygotowania żurawia do pracy potrzebny jest tylko jeden pracownik, który jest jednocześnie operatorem żurawia i kierowcą. Wszystko odbywa się za pomocą… pilota i zdalnego sterowania. Kabina żurawia może być osadzona w połowie wieży czy na jej szczycie, skąd rozpościera się znakomity widok dla operatora.

Mobilne żurawie wieżowe mają bardzo szerokie zastosowanie dzięki temu, że w ciągu jednego dnia mogą wykonywać prace nawet w kilku lokalizacjach. Przykładowe obszary działalności to to betonowanie, transport dużych klimatyzatorów na dachy budynków, montaż konstrukcji stalowych, zastosowanie w halach, rafineriach, transport big-bagów, montaż szalunków, prace przy fundamentach, prace w centrum miasta, gdzie nie ma możliwości rozstawienia tradycyjnego żurawia wieżowego.

Mobilne żurawie wieżowe:  https://www.podnosimy.pl/mobilne-zurawie-wiezowe/

Wynajem mobilnych żurawi wieżowych w Warszawie

W stolicy jedną z wiodących firm, w których można wynająć mobilne żurawie wieżowe jest firma Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa. Jest to firma z bardzo bogatym doświadczeniem, ogromną flotą maszyn i naprawdę imponującą kolekcją mobilnych żurawi wieżowych marki Spierings, która specjalizuje się w produkowaniu samochodowych dźwigów wieżowych wysokiej klasy. Firma, jako jedna z pierwszych, sprowadziła do Polski mobilny żuraw wieżowy klasy 60 metrów. Nie da się zaprzeczyć, że jest to lider w branży, który cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem ze strony klientów.

Codziennie mobilne żurawie wieżowe firmy Dźwigi i Podnośniki wyjeżdżają na ulice Warszawy, by realizować kolejne zlecenia i spełniać wysokie oczekiwania zleceniodawców. Prace wykonywane są bardzo sprawnie, przy zachowaniu wszelkich zasad BHP, a obsługą żurawi wieżowych mobilnych zajmują się doświadczeni operatorzy z odpowiednimi kwalifikacjami. To bardzo ważne!

Usługi dźwigowe w Warszawie: https://www.podnosimy.pl/uslugi-dzwigowe/

Jeśli chodzi o ceny wynajmu mobilnych żurawi wieżowych w Warszawie – każdorazowo warunki cenowe ustalane są indywidualnie. Wszystko zależy od rodzaju prac, rodzaju i wartości ładunku do przeniesienia, czasu niezbędnego do wykonania prac czy dokładnej lokalizacji.

Źródło: https://www.podnosimy.pl – Dźwigi i Podnośniki Dariusz Kujawa

Similar Posts