Artykuły Dom

Najpotrzebniejsze meble łazienkowe i jak je wybrać

Najpotrzebniejsze meble łazienkowe i jak je wybrać

W ciągu zaledwie kilkunastu lat zaszła bardzo duża zmiana, jeśli chodzi o to, jak traktujemy łazienkę. Z pomieszczenia typowo użytkowego, stała się ona wnętrzem, w którym dbamy o estetykę. Dlatego też zauważalny jest trend oczyszczania przestrzeni, poprzez chowanie wszelkich środków i przyrządów we wnętrzach mebli łazienkowych. Meble to niezwykle funkcjonalne i praktyczne wyposażenie łazienki, a jednocześnie ozdoba estetyczna wnętrza. Jakie elementy wyposażenia muszą znaleźć się w łazience? Jak dobrać najlepsze meble?

Niezbędne meble łazienkowe

Oczywiście dobór mebli, a przede wszystkim ich wielkości oraz liczby sztuk zależy w głównej mierze od rozmiarów łazienki. Dysponując przestronnym pomieszczeniem możemy sobie pozwolić na więcej szafek czy regałów, natomiast w niewielkich łazienkach trzeba ograniczyć meble do minimum, aby nie zagracić pomieszczenia.

Wydaje się, że be względu na rozmiar łazienki, zawsze muszą się w niej znaleźć przynajmniej jedna większa i jedna mniejsza szafka. Większa szafka służy do przetrzymywania środków czystości, zwłaszcza tych zgromadzonych w większych butlach i pojemnikach, można w niej także schować niewielkie przyrządy wykorzystywane podczas prac porządkowych. Szafkę tę można umieścić np. pod umywalką, co jest pewną oszczędnością przestrzeni. Mniejsza szafka przyda się jako świetne miejsce dla wszelkich kosmetyków. Powinna się ona znaleźć w bardziej przystępnym miejscu, warto zdecydować się na szafkę wiszącą i umieścić ją obok lustra. Wiszące szafki o mniejszych rozmiarach często określa się również zamykanymi regałami.

Niezmiennie od lat popularne są również samodzielne półki na ścianach. Wydaje się, iż tego typu rozwiązania doskonale sprawdzą się w niewielkich łazienkach, gdyż niezamykane regał zabierają niewiele przestrzeni. Należy zauważyć, że tego typu meble łazienkowe nie służą do chowania przyborów łazienkowych, gdyż te ostatnie pozostają na widoku, jednak półki umożliwiają ich uporządkowanie.

Meble do łazienki i elementy armatury – jak je dopasować?

Nie ma wątpliwości, że wybierając meble do łazienki należy uwzględnić kwestię estetyki armatury łazienkowej. Obecnie wybór, zarówno w przypadku armatury, jak i mebli, jest ogromny. Nie jest już tak, że w zasadzie wszystkie umywalki czy toalety są podobne, wykonane w bieli i przyjmują zbliżone kształty. Różnorodność jest większa, przez co nietrudno o niedopasowanie poszczególnych elementów.

Decydując się na nowoczesną armaturę, której cechami charakterystycznymi są: niestandardowe kolory(często jaskrawe), podświetlana spłuczka, przeszklona kabina z metalowymi ramami i rozsuwanymi drzwiami czy bidet, trzeba również wybrać niebanalne meble łazienkowe. Pod względem kolorystycznym najlepiej sprawdzi się czerń lub kolor drewna, który jest dosyć uniwersalny. Wskazane są też niestandardowe kształty mebli, które najlepiej wybierać kontrastowo do kształtów elementów armatury łazienkowej. Przykładowo, do okrągłej umywalki doskonale będzie pasowała prostokątna szafka, natomiast jeśli umywalka jest prostokątem, warto rozważyć zakup mebla o opływowym kształcie.

Similar Posts