RTV i AGD

AGD wolnostojące czy do zabudowy?

AGD wolnostojące czy do zabudowy?

Urządzając kuchnię, stawiamy nie tylko na wygodę i ergonomię, ale też na rozwiązania estetyczne. Nie wszędzie wolnostojące AGD jest najlepszym wyborem. Zobacz, kiedy lepiej kupić sprzęt do zabudowy.

AGD do zabudowy – co to znaczy

Sprzęty AGD, które kupujemy do kuchni, możemy zagospodarować dwojako. Pierwszy, najpowszechniejszy sposób, to ustawienie ich na wcześniej wyznaczonych miejscach. Są doskonale widoczne i łatwo dostępne. Drugi sposób to schowanie ich, czyli zabudowanie. Są wkomponowane w meble kuchenne i na pierwszy rzut oka niewidoczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uzyskać bardzo spójny i jednolity wygląd kuchni.

Kiedy warto zdecydować się na AGD do zabudowy

Nowoczesne sprzęty AGD mają to do siebie, że… są nowoczesne. Wyglądają bardzo futurystycznie i trudno znaleźć takie, które designem nawiązują do tradycji. Tymczasem w kuchni urządzonej w stylu rustykalnym bądź retro nie bardzo będzie pasowała nowoczesna kuchenka bądź lodówka. Właśnie w takiej sytuacji najczęściej wybierane są sprzęty do zabudowy. Można je ukryć za frontami szafek, wkomponować w zabudowę i sprawić, że kuchnia urządzona bardzo nowocześnie i wygodnie, będzie przypominała tę babciną.

Kolejnym argumentem przemawiającym za sprzętem do zabudowy jest wrażenie wizualne. Chociaż sprzęty do zabudowy zajmują więcej miejsca, to zaaranżowana w ten sposób kuchnia wydaje się większa.

Jakie sprzęty zabudowujemy najczęściej?

Tu odpowiedź jest prosta. Kuchenka i piekarniki, zmywarka oraz lodówka, to te urządzenia AGD, które najczęściej maskowane są zabudową. Niewątpliwie wpływają na to ich gabaryty oraz wygląd zewnętrzny. Jeśli każdy z domowych sprzętów pochodzi od innego producenta, trudno mówić o jednolitym wyglądzie. Zabudowanie staje się sposobem na estetyczną kuchnię.

Co ciekawe, do zabudowy nadają się nie tylko duże sprzęty, ale i te małe, na przykład ekspres do kawy. Jednak mało kto decyduje się na takie rozwiązanie.

Gdzie kupić AGD do zabudowy

Większość sklepów z artykułami AGD i RTV oferuje AGD do zabudowy. Dotyczy to nie tylko sklepów stacjonarnych, ale też internetowych. Te drugie są nawet wygodniejsze, bo skorzystanie z intuicyjnych filtrów znacznie skraca czas poszukiwania sprzętu. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy Allegro, która skupia wielu sprzedawców. Kupując tam, można liczyć na atrakcyjne ceny, możliwość rozłożenia płatności na raty oraz darmową dostawę.

Similar Posts