Porady

Narzędzia pomiarowe – Wybierz mądrze i bądź precyzyjny!

Narzędzia pomiarowe – Wybierz mądrze i bądź precyzyjny!

Czym są narzędzia pomiarowe? Chyba nie musimy ich nikomu przedstawiać. Wspomnimy jednak krótko, że są to wszelkiego rodzaju przyrządy służące do wykonywania niezwykle precyzyjnych pomiarów. Za pomocą tego typu narzędzi jesteśmy w stanie prosto powiesić obrazek na ścianie, zamontować drzwi, położyć kafelki, a nawet ustawić szafę na wymiar. Narzędzia pomiarowe stanowią absolutny „must have” w każdym mieszkaniu, domowym warsztacie garażowym oraz na placu budowy. W skrócie – to przyrządy, które mogą nam się przydać w dosłownie każdym miejscu i w każdym czasie.

Jakie wyróżniamy narzędzia pomiarowe?

Najpopularniejszym narzędziem pomiarowym jest po prostu miarka. To przyrząd, który znajduje zastosowanie w każdym mieszkaniu – przyda nam się zarówno podczas wieszania ramek na zdjęcia, jak i regałów na książki. Istnieją jednak inne, nieco bardziej zaawansowane narzędzia pomiarowe, o których również warto wspomnieć! Poniżej znajdziesz listę przydatnych produktów, które być może przydadzą Ci się podczas remontu:

  • Piony i lasery poziomujące – narzędzia, które pomagają wyznaczyć równe powierzchnie. Są to przyrządy, których śmiało możemy wykorzystać zarówno podczas remontów domowych, jak i bardziej zaawansowanych prac budowlanych.
  • Dalmierze laserowe – przyrządy dedykowane dla osób, które chcą w precyzyjny sposób zmierzyć odległość do wyznaczonego obiektu. To narzędzie pomiarowe, które może z powodzeniem zastąpić klasyczną miarkę – jest niezwykle lekkie i poręczne.
  • Poziomnice – często nazywane „poziomicami” lub „waserwagami”. To narzędzie wykorzystujące siłę grawitacji do precyzyjnego odmierzenia płaszczyzny poziomej lub pionowej. To niewątpliwie podstawowe narzędzie podczas każdego remontu. Pomaga ono, na przykład, wyznaczyć prostotę ścian, a tym samym umożliwia nam równe zawieszenie półek.

Przyrządy cyfrowe do wykonywania pomiarów

Choć wydawać by się mogło, że narzędzia pomiarowe służą wyłącznie do odmierzania odległości lub wyznaczania poziomu równości, prawda jest zupełnie inna! Otóż do przyrządów pomiarowych możemy zaliczyć również:

  • Mierniki cyfrowe – przyrządy przeznaczone dla osób chcących zmierzyć poziom napięcia instalacji elektrycznej. To narzędzie pomiarowe kierowane w dużej mierze do specjalistów z branży energetycznej, na przykład do elektryków.
  • Próbniki napięcia – czyli popularne „testery”. To narzędzia pomiarowe służące do sprawdzania, czy w określonym elemencie znajduje się napięcie elektryczne. To niewątpliwie również przyrząd skierowany do specjalistów. Warto bowiem pamiętać, że do obcowania z prądem należy posiadać specjalistyczną wiedzę. W innym przypadku możemy wyrządzić ogromne szkody zarówno sobie, jak i całemu swojemu otoczeniu.
  • Wykrywacze i detektory – narzędzia pomiarowe przeznaczone do wykrywania metalu, drewna oraz przewodów elektrycznych. To doskonałe narzędzie, które pomoże nam uniknąć katastrofy podczas remontu. Dzięki wykrywaczom minimalizujemy bowiem do zera szanse na wwiercenie się w rurę lub przewód, który został wbudowany w ścianę.

Gdzie kupić narzędzia pomiarowe?

Proste narzędzia pomiarowe dostępne są w zasadzie we wszystkich marketach budowlanych. Jeśli jednak zależy Ci na nieco bardziej zaawansowanych przyrządach, koniecznie sprawdź ofertę sklepu Omikon: https://omikon.pl/Narzedzia-pomiarowe-c850. To właśnie tu znajdziesz wszystkie niezbędne narzędzia pomiarowe, które niezaprzeczalnie ułatwią Ci pracę podczas remontu. W ofercie sklepu znajdziesz zarówno narzędzia dla profesjonalistów, jak i te nieco bardziej amatorskie. Szeroka gama produktów oferowanych przez Omikon sprawia, że firma uznawana jest za jednego z najlepszych dostawców wszelkiego rodzaju narzędzi, a stosunek ceny do jakości wydaje się być bezkonkurencyjny.

Czy warto przepłacać?

O ile miarki i poziomnice są przyrządami stosunkowo tanimi, bardziej zaawansowane narzędzia pomiarowe mogą być już odrobinę droższe. Czy jednak warto w nie zainwestować? Odpowiedź jest prosta: jak najbardziej, jeśli jesteś profesjonalistą. Warto pamiętać, że przesadna oszczędność często wiąże się z podwójnymi kosztami. Dlaczego? Ponieważ tanie narzędzia pomiarowe mają absurdalnie krótką żywotność. Oznacza to, że w krótkim czasie będziesz musiał kupić dwa narzędzia pomiarowe – chyba nie tak powinna wyglądać oszczędność, prawda?

Mały błąd, duże konsekwencje

Nie ulega wątpliwości, że narzędzia pomiarowe są podstawą podczas każdego remontu. To właśnie one umożliwiają nam precyzyjne zmierzenie obranego celu, a co za tym idzie – proste i bezpieczne zamontowanie danego elementu. Jak zostało wyżej wspomniane, narzędzia pomiarowe służą nie tylko do wyznaczania długości – do tej kategorii możemy zaliczyć również przyrządy, które pomogą nam określić obecność napięcia elektrycznego i wykryć przewody elektryczne umieszczone w ścianach. Dzięki tego typu przyrządom jesteśmy w stanie zmierzyć wszystkie interesujące nas wartości i uniknąć prawdziwej katastrofy budowlanej.

Planujesz remont? Świetnie! Wiesz już co powinieneś kupić w pierwszej kolejności.

Similar Posts