RTV i AGD

Wentylator wentylatorowi nierówny, czyli o co zadbać, wybierając sprzęt na upały

Wentylator Zelmer w domu

Większość osób lubi lato i słońce. Nie aż tak przyjemne są jednak upały, które im towarzyszą. Aby praca i odpoczynek w domu były komfortowe, nawet gdy za oknem jest prawdziwy skwar, zadbaj o odpowiednie chłodzenie mieszkania. Podpowiadamy, jak wybrać idealny wentylator.

Z tekstu dowiesz się:

  • jakie rodzaje wentylatorów są dostępne na rynku,
  • na co zwracać uwagę przy wybieraniu wentylatora,
  • w jakich pomieszczeniach sprawdzą się wentylatory podłogowe czy kolumnowe.

 

Wentylator, który wprawia powietrze w ruch, przyniesie Ci ulgę w czasie męczących upałów. Do wyboru masz kilka rodzajów urządzeń, które różnią się między sobą gabarytami, kształtem i preferowanym miejscem ustawienia.

Wentylatory – rodzaje dostępne w sprzedaży

Gdy temperatura za oknem osiąga 30 stopni, wiatrak staje się niezbędnym elementem wyposażenia domu. Zastanawiasz się, jaki rodzaj wybrać? Pierwszą rzeczą, jaką musisz przemyśleć, zanim wybierzesz się do sklepu stacjonarnego lub na zakupy online, jest to, w jakim miejscu zamierzasz postawić swój nowy sprzęt. Wśród najpopularniejszych wentylatorów, podzielonych ze względu na preferowane miejsce ustawienia, znajdują się m.in.:

  • wentylator podłogowy – najpopularniejszy rodzaj urządzenia do chłodzenia, nazywany inaczej wentylatorem stojącym; możesz go ustawić w dowolnym miejscu na podłodze i w razie potrzeby z łatwością przenieść do każdego pomieszczenia, które chcesz schłodzić,
  • wentylator biurkowy – przeznaczony do postawienia na stole czy na biurku; swoją mocą i skutecznością chłodzenia nierzadko dorównuje wiatrakom stojącym,
  • wentylator kolumnowy – przypomina głośnik lub nowoczesny oczyszczacz powietrza; mechanizm jego działania jest jednak dokładnie taki sam, jak w przypadku urządzeń podłogowych czy biurkowych – w jego wnętrzu znajdują się miniaturowe śmigła, które wprawiają w ruch cząsteczki powietrza i przyczyniają się do zwiększenia uczucia chłodu.

 

Jeśli poszukujesz sprzętu do chłodzenia innego niż wentylator, masz do wyboru również przenośne klimatyzery, a także cyrkulatory – czyli urządzenia, które nie tylko chłodzą powietrze, ale też poprawiają jego jakość.

Największą popularnością cieszą się jednak niezmiennie wentylatory podłogowe, które są mobilne, stosunkowo tanie i doskonale wentylują nawet dużą przestrzeń.

Zakup wentylatora – na co zwracać uwagę?

Jeśli chcesz kupić wentylator, zwróć uwagę na jego moc, ale także dodatkowe parametry, które z pewnością sprawią, że używanie sprzętu będzie jeszcze bardziej wygodne i wydajne. Najciekawsze funkcje, których warto szukać w wentylatorach podłogowych i innych, to:

  • regulacja prędkości – wentylatory podłogowe dobrej jakości mają kilka stopni regulacji nawiewu, więc w każdych warunkach z łatwością dopasujesz tryb pracy urządzenia do swoich potrzeb i aktualnej temperatury,
  • tryb oscylacyjny – sprawia, że głowica wentylatora wykonuje ruch w prawo i w lewo, dzięki czemu rozprowadza chłodne powietrze po całym pomieszczeniu,
  • sterowanie pilotem – zdalna obsługa umożliwia włączanie i wyłączanie, a także regulowanie prędkości z dowolnego miejsca – bez konieczności podchodzenia do urządzenia,
  • timer – daje możliwość automatycznego wyłączenia wentylatora po upływie danego czasu; ta funkcja świetnie sprawdzi się podczas gorących nocy, kiedy bez ruchu powietrza jest Ci ciężko zasnąć.

 

Wentylatory do każdego pomieszczenia

Wiesz już, że dobry wentylator powinien posiadać regulowaną prędkość i dodatkowe funkcje. Sprawdź ofertę marki Zelmer, w której znajdziesz kilka rodzajów tego typu urządzeń. Zwróć szczególną uwagę na wentylatory podłogowe o klasycznym designie, które świetnie skomponują się z wystrojem każdego wnętrza, a także wentylatory kolumnowe idealnie do nowoczesnych pomieszczeń.

Niezależnie od tego, który model wybierzesz, wentylator będzie nieodłącznym elementem wyposażenia salonu, sypialni, a także gabinetu – czyli wszystkich tych pomieszczeń, w których spędzasz najwięcej czasu niezależnie od pory roku. Wentylator sprawi, że domowe miejsce pracy czy odpoczynku stanie się dla Ciebie dużo bardziej komfortowe w upalne dni. Dzięki niemu nie dasz się zaskoczyć upałom.

Similar Posts