Porady

Zastosowanie klimatyzatorów przypodłogowo-podsufitowych

Zastosowanie klimatyzatorów przypodłogowo-podsufitowych

Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe są świetnym rozwiązaniem zarówno dla obiektów mieszkalnych, jak i budynków komercyjnych. Gwarantują swobodę wyboru miejsca instalacji, estetyczne wykonanie i wiele wygodnych funkcji dodatkowych. Są chętnie stosowane w miejscach, gdzie z wielu powodów nie można zainstalować innych rodzajów klimatyzacji. W zależności od dostępnej przestrzeni można je zamontować do ściany, ustawić na podłodze, czy też we wnęce podokiennej. Czym się wyróżniają klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe?

Zalety klimatyzatorów przypodłogowo-podsufitowych

Klimatyzacja podsufitowa do doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń z wysokimi sufitami. Urządzenia montowane są do konstrukcji sufitu lub stropu, dzięki czemu nie zajmują miejsca w niższych częściach wnętrza. Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe w takiej formie montażu zwykle stosowane są w biurach i restauracjach. Klimatyzatory podsufitowe wyróżniają się cichą pracą o stabilnych parametrach oraz możliwością równomiernego rozprowadzenia powietrza w wielu kierunkach. To także gwarancja komfortowych warunków we wnętrzach nawet w trakcie upalnych, letnich dni. Instalacja wyróżnia się także łatwym dostępem do filtrów powietrza, co z kolei pozytywnie wpływa utrzymanie w czystości powietrza, jakie wydostaje się na zewnątrz.

Możliwości klimatyzatorów przypodłogowo-podsufitowych

Klimatyzatory przypodłogowo-sufitowe mogą być także montowane pod oknem, w miejscu tradycyjnych kaloryferów. Instalacje te składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz funkcji chłodzenia. Jeśli posiadają także pompę ciepła, to mogą zarówno chłodzić, jak i grzać. Urządzenie pozwala także na wentylację i osuszenie zbyt wilgotnego powietrza przy zachowaniu ustalonej temperatury. Dlatego właśnie do dystrybutora klimatyzacji przypodłogowo-podsufitowych Geo-Energia z Wrocławia w ostatnim czasie zgłasza się coraz więcej Klientów, chcących zainstalować ergonomiczne urządzenia chłodzące wnętrze.

Dlaczego warto montować klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe

Klimatyzatory przypodłogowo-podsufitowe wyróżniają się także bardzo intuicyjnym, prostym sposobem sterowania za pomocą pilota. Działają cicho i niezwykle wydajnie przy zachowaniu równomiernego rozprowadzania powietrza w wielu kierunkach. Dzięki efektywnej pracy zapewniają komfort termiczny o każdej porze roku. Dodatkowo łatwy dostęp do filtrów powietrza zapewnia bezproblemowe utrzymanie klimatyzatorów w czystości. Nieskomplikowany montaż klimatyzatorów przypodłogowo-podsufitowych powoduje także, że coraz więcej firm decyduje się na takie usługi. Warto jednak pamiętać, że wyłącznie wysoka jakość urządzeń połączona z odpowiednio wykonanym montażem może zapewnić skuteczną pracę i komfortowe warunki cieplne.

Similar Posts