Porady

Wykorzystaj próbki farb i wybierz idealny kolor do swojego wnętrza!

Wykorzystaj próbki farb i wybierz idealny kolor do swojego wnętrza!

Nie wiesz, czy wybrany kolor będzie prezentował się na żywo dokładnie tak, jak na wzorniku? W takim razie, zanim zaopatrzysz się w duże opakowanie farby, koniecznie kup jej tester. Dzięki temu szybko sprawdzisz, czy dany odcień, to właśnie ten idealny. Sprawdź, jak użyć takich testerów. 

W dzisiejszych czasach wybrać idealną farbę to prawdziwe wyzwanie. W sklepach aż roi się od rozmaitych kolorów. A na dodatek każdy z nich dzieli się następnie na jeszcze więcej odcieni. Dlatego, nawet jeśli jesteś zdecydowany na konkretną barwę, to do wyboru będziesz mieć przynajmniej kilka jej tonów. A więc z pozornie prostej czynności, robi się niezwykle skomplikowana sprawa. Co najważniejsze, nawet najmniejsze różnice w tych odcieniach mogą tworzyć zupełnie inny efekt, dlatego wybór odpowiedniego ma naprawdę duże znaczenie. Na szczęście próbki farb do ścian ułatwiają znalezienie doskonałego koloru. 

Próbki farb — dlaczego warto ich użyć? 

Testery farb pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Dzięki nim możesz z łatwością wybrać idealną farbę i to bez ryzyka, że podczas malowania coś pójdzie nie tak, lub że kolor nie spełni Twoich oczekiwań. 

Z pewnością kojarzysz wzorniki z kolorami farb dostępne w sklepach. Jeśli jednak kiedykolwiek kupowałeś już farbę kolorową, to z pewnością przekonałeś się na własnej skórze, że odcienie te zawsze różnią się od tych znajdujących się w opakowaniu. Skutkiem tego jest albo to, że nie osiągasz pełnej satysfakcji z efektu albo tracisz pieniądze na kupno innej farby.

Testery kolorów jednak całkowicie eliminują ten problem. Pozwalają one bowiem wypróbować farbę bezpośrednio na ścianie, którą zamierzasz pomalować. A to oznacza, że możesz dokładnie sprawdzić jej wykończenie i odcień. I to dosłownie od każdej strony, przy dowolnym świetle i w różnych pomieszczeniach. Pozwoli Ci to również dowiedzieć się, czy produkt wygodnie się rozprowadza, jak długo schnie oraz jaki jest poziom jego krycia. I to wszystko, zanim jeszcze kupisz pełnowymiarową farbę. 

Testery farb — w jakiej formie są dostępne? 

Testery farb dostępne są obecnie w wielu różnych formach. Oczywiście mowa tu o prawdziwych próbkach, nie o wspomnianych wcześniej wzornikach. Sposób zapakowania produktu różni się przede wszystkim w zależności od producenta. Niektórzy mają w swych kolekcjach testery zamknięte w niewielkich słoiczkach, inne firmy zaś udostępniają próbki w szczelnych saszetkach. Bardzo wygodną formą testerów są pojemniki wyposażone w mały wałek. Dzięki temu możesz nałożyć farbę bezpośrednio z opakowania, więc nie będą Ci nawet potrzebne żadne narzędzia malarskie. 

Próbki farb — gdzie i za ile? 

Duże zainteresowanie sprawia, że coraz więcej producentów uzupełnia obecnie swe kolekcje w próbki farb. Dlatego też obecnie testery dostępne są w większości sklepów z wyposażeniem budowlanym. Jednak, aby je kupić, nie musisz wychodzić z domu. Możesz zamówić je też przez internet. Jeśli planujesz malowanie i szukasz farby w doskonałym odcieniu, przejdź do sklepu i wybierz odpowiednie testery. Bogata paleta kolorów z pewnością pozwoli Ci znaleźć ten wymarzony. 

Zastanawiasz się, czy kupowanie testerów farb się opłaca? Okazuje się, że tak! Ceny próbek zaczynają się już od 0,99 zł. Oczywiście finalny koszt zależy od producenta oraz sklepu, w którym je nabywasz. Jednak w porównaniu do pełnowymiarowego produktu, jest to niewielka kwota. Szczególnie że dzięki temu, że kupisz taki tester, możesz oszczędzić sobie mnóstwa pracy oraz dodatkowych kosztów. 

 

Similar Posts