Porady

W jaki sposób zaprojektować od nowa kuchnię lub łazienkę?

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia, które ze względu na swą rolę powinny być zaprojektowane w sposób maksymalnie ergonomiczny. Kiedy warto zdecydować się na ich remont? Co warto zmienić w aranżacji tych pomieszczeń, aby odkryć je nowo?

Kiedy należy przeprojektować kuchnię i łazienkę?

Przebudowa kuchni i łazienki to proces, którego celem jest zwiększenie ich funkcjonalności, a także poprawa komfortu pracy i wypoczynku podczas – odpowiednio – gotowania i kąpieli. Kiedy warto zdecydować się na zmiany? Najlepiej, gdy uważamy, że obydwa pomieszczenia nie zapewniają nam już odpowiedniej wygody, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Być może okazało się, że nasza rodzina jest już zbyt duża, by przygotowywać dla niej posiłki w niewielkiej kuchni. A może problemem jest wszechobecny brud, który pomimo ciągłego czyszczenia wnika coraz głębiej w strukturę tynku? Nie jest też tajemnicą, że częstym powodem przebudowy łazienki może być też chęć montażu wanny zamiast prysznica (lub odwrotnie).

Jak wygląda przeprojektowanie kuchni i łazienki – krok po kroku

Przebudowa łazienki i kuchni (a więc pomieszczeń stricte funkcjonalnych) wymaga skorzystania z pomocy projektanta wnętrz. Dzięki niemu można stworzyć zupełnie nowy układ funkcjonalny, który umożliwi jeszcze efektywniejsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Proces ten rozpoczyna się od wykonania niezbędnych pomiarów na miejscu. Następnie:

  • dobiera się zupełnie nowe elewacje, tworząc w ten sposób wnętrze o spójnej kolorystyce,
  • przygotowuje się projekt, w którym uwzględnia się nowe i stare wyposażenie,
  • generowana jest lista zakupów,
  • projektant pomaga w znalezieniu fachowców, którzy zrealizują projekt.

Może się również okazać, że inwestor chce stworzyć kompleksowy projekt urządzenia łazienki przez projektanta Warszawa. W takim przypadku konieczne jest stworzenie wizualizacji mebli i sprzętów do zabudowy, które następnie zostaną wplecione do aranżacji pomieszczenia.

Jak wygląda projektowanie łazienki lub kuchni?

Po dokonaniu pomiarów projektant konsultuje z inwestorem szczegóły projektu. Odpowiednia wizualizacja jest co prawda dostępna zaledwie po kilku dniach, ale w międzyczasie konieczne jest doprecyzowanie wymagań i uwzględnienie ich na papierze. Następnie sporządzana jest dokładna wizualizacja trójwymiarowa, która będzie podstawą do doboru niezbędnego wyposażenia. Na koniec ustala się wycenę i proponuje kontakt z wybranymi wykonawcami. Dzięki temu klient może skorzystać z kompleksowego i merytorycznego wsparcia na każdym etapie realizacji projektu.

Tekst przygotowany przez partnera strony.

Similar Posts