Nieruchomości

Zakup mieszkania z rynku wtórnego – na co zwrócić uwagę?

Zakup mieszkania z rynku wtórnego - na co zwrócić uwagę?

Obecnie mieszkania deweloperskie cieszą się bardzo dużą popularnością, jednak wciąż chętnie kupujemy także mieszkania z rynku wtórnego. Sam proces zakupu mieszkania czy kredytowania różni się w zależności od wybranej opcji. Na co warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie na rynku wtórnym?

Stan techniczny mieszkania

Naszą największą uwagę powinniśmy skupić na stanie technicznym mieszkania. Nie można jednak patrzeć tylko na to, jak wygląda ono na pierwszy rzut oka. Odpadający tynk ze ścian zawsze jest sygnałem ostrzegawczym, jednak powinien nas również zainteresować stan instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. Czasami właściciele mieszkania decydują się bowiem upiększyć je wizualnie, jednak pod spodem kryje się dla nowych lokatorów przykra niespodzianka. Konieczność wymiany rur czy instalacji niesie za sobą spore koszty. Dlatego też w przypadku, gdy mieszkanie nadaje się do generalnego remontu, jego cena powinna być nieco niższa. Możemy zatem próbować negocjować lub jeśli nie ma takiej możliwości, trzeba szukać dalej.

Rozmieszczenie pokoi w mieszkaniu

Analizując stan techniczny mieszkania warto zajrzeć także w jego plan i sprawdzić, gdzie znajdują się ściany nośne, a gdzie ścianki działowe. Jest to kluczowe w ocenie możliwości wyremontowania mieszkania i dopasowania go do własnych potrzeb. Rzadko bowiem zdarza się zakup mieszkania, które jest w stu procentach dostosowane do nowych lokatorów. Warto również zastanowić się, czy w przyszłości nie będziemy chcieli zmieniać nieco stylistyki wnętrz. Może się to okazać konieczne, gdy na przykład na świat przyjdzie kolejny członek rodziny bądź będziemy chcieli pracować w domu i stworzyć w nim swój własny gabinet.

Sąsiedzi dookoła

Zarówno kupując mieszkanie w bloku, jak i dom, warto zainteresować się tym, kto mieszka dookoła nas. Trudni sąsiedzi potrafią nie tylko namieszać, ale i wywrócić nasze życie do góry nogami. Dobrze jest więc zapytać sprzedających mieszkanie o sąsiadów, który mieszkają w okolicznych mieszkaniach. Chodzi bowiem o to, abyśmy po pierwsze wiedzieli kto mieszka za ścianą bądź za płotem. Po drugie zaś chcąc znaleźć ciche miejsce nie wybieramy mieszkania obok młodych ludzi, którzy często organizują imprezy. I na odwrót – poszukując towarzystwa i wrażeń nie decydujemy się na osiedle dla seniorów. Warto także zainteresować się, jaki jest plan zagospodarowania przestrzeni wokół naszego nowego mieszkania czy domu. Budowa supermarketu czy szkoły tuż obok dla jednych może być doskonałym pomysłem, dla innych zaś nie do przyjęcia. Sprawdź oferty mieszkań i apartamentów na stronie https://www.lofthaus-zablocie.pl/.

Similar Posts