Porady

Monitoring IP – jak wybrać system monitoringu dla firmy?

Monitoring IP

Nowoczesny system monitoringu staje się niezbędnym elementem wyposażenia firmy. W ten sposób chronimy mienie przedsiębiorstwa, a także zwiększamy poczucie bezpieczeństwa pracowników i klientów. Nowoczesne urządzenia liczą ludzi, rozpoznają tablice rejestracyjne i mierzą temperaturę ciała wchodzących. Podpowiadamy, jak dobrać system monitoringu do swoich potrzeb!

Monitoring IP – dlaczego warto w niego zainwestować?

Jeśli cenisz sobie poczucie bezpieczeństwa, zdecyduj się na montaż monitoringu. W każdej chwili możesz sprawdzić, co dzieje się w firmie pod Twoją nieobecność. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do Internetu. Pamiętaj, żeby ściągnąć aplikację na telefon, tablet lub laptopa. Obraz z monitoringu IP charakteryzuje się doskonałą ostrością, co pozwala szybko zidentyfikować sprawcę lub ustalić przyczynę zdarzenia.

Systemy monitoringu IP można łatwo rozbudować o dodatkowe kamery i funkcje, tym samym odpowiadają na aktualne potrzeby przedsiębiorców. Chociaż nie należą one do najtańszych rozwiązań, potraktujmy je jako inwestycję na lata. Systemy monitoringu przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy na wakacjach lub w czasie podróży służbowej. Kamera wyśle powiadomienie na telefon, gdy wykryje intruza. Dzięki temu możemy szybko zareagować w razie włamania.

System monitoringu – na co zwrócić uwagę?

Aby zadbać o bezpieczeństwo w firmie, warto wybrać kamery IP, które oferują doskonałą rozdzielczość. Zwróćmy uwagę, czy są one zgodne z technologią POE. W tym przypadku nie potrzebujemy dodatkowego zasilania, co usprawnia instalację i konserwację systemu. Zanim wybierzemy kamery IP, zwróćmy uwagę na rodzaj obiektywu. Jeśli chcemy swobodnie zmieniać kąt widzenia i zbliżenie, zdecydujmy się na funkcję motozoom. Możemy ją ustawić z poziomu aplikacji, rejestratora lub przeglądarki internetowej. Z kolei obiektyw stałoogniskowy zapewnia stabilne, szerokie pole widzenia. Zwróćmy też uwagę na kształt i typ obudowy. Kamery kopułkowe nagrywają obraz w wysokiej rozdzielczości, a przy tym nie rzucają się w oczy. Z kolei modele tubowe dodatkowo pełnią funkcję odstraszającą. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego można je zamontować na słupie lub latarni.

Monitoring IP do firmy – najważniejsze funkcje

Obecnie większość kamer jest wyposażona w czujnik ruchu, który wykrywa obecność intruza i reaguje na zdarzenie. Może on rozpocząć nagrywanie, skierować obiektyw w interesującym nas kierunku lub wysłać powiadomienie na telefon. Dzięki temu sprawdzisz, co się dzieje i w razie potrzeby wezwiesz odpowiednie służby. Szybki czas reakcji zmniejsza ryzyko kradzieży. Wysokiej jakości sprzęt znajdziesz na stronie: https://sklep-ecsystem.pl/category/monitoring-ip-telewizja-przemyslowa-cctv Porównując systemy monitoringu, nie kierujmy się wyłącznie ceną. Nowoczesna kamera nagrywa obraz w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu pozwala odczytać numery tablicy rejestracyjnej lub rozpoznać twarz złodzieja. Dobry sprzęt oferuje rozdzielczość FULL HD — 1920×1080 px. Pliki zajmują dużo miejsca, dlatego warto poszukać urządzenia ze slotem na kartę pamięci. Dzięki temu możemy nagrać dłuższy materiał. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, renomowani producenci zaimplementowali kodeki kompresji plików. W ten sposób filmy zajmują mniej miejsca na dysku, ale nadal wyróżniają się wysoką jakością.

System monitoringu wizyjnego – o czym warto pamiętać?

Jeśli chcemy umieścić kamerę na zewnątrz, zwróćmy uwagę na stopień ochrony. Klasa szczelności IP67 sygnalizuje, że urządzenie jest odporne na deszcz, śnieg i pył. Nowoczesne kamery doskonale radzą sobie zarówno w miejscach nasłonecznionych, jak i ciemnych zakamarkach. Sprzęt został wyposażony w promiennik podczerwieni, dzięki czemu zapewniają wyraźny obraz przez całą dobę. Kamery można zamontować w recepcji, hali produkcyjnej, magazynie, serwerowni, czy biurze. Urządzenia umieszcza się też w archiwum, w pobliżu kas fiskalnych, czy nad drzwiami wejściowymi do budynku. Nie wolno ich natomiast instalować w łazienkach, szatniach, palarniach, stołówkach, ani pomieszczeniach służących zakładowej organizacji związkowej. Zanim zainstalujesz kamery, powiadom o tym personel. Należy zaznaczyć, że monitoring IP nie tylko zmniejsza ryzyko kradzieży i uszkodzeń mienia, lecz także poprawia wydajność pracowników.

 

Artykuł partnera.

Similar Posts