Porady

Lustro łazienkowe z podświetleniem – jakie posiada zalety?

Lustro łazienkowe z podświetleniem

W łazience nie możemy się obejść bez lustra, i nie ma znaczenia, jaki metraż oferuje to pomieszczenie. Przy lustrze wykonujemy czynności pielęgnacyjne i higieniczne, panie się malują, a panowie przycinają zarost. Do tego niezbędne jest zarówno lustro, jak i właściwe jego oświetlenie. Praktycznym i atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem może być lustro z podświetleniem.

Dlaczego warto postawić na model lustra ze wbudowanym podświetleniem? Jakie zalety oferuje tego typu rozwiązanie?

Niewielka łazienka z dużymi wymaganiami

Małe łazienki są najtrudniejsze w urządzaniu. Z wielu elementów wyposażenia nie można zrezygnować, a ograniczony metraż stanowi wyzwanie. Trudno jest znaleźć gotowe komplety mebli, które będą pasowały, do tego umywalkę na tyle małą, by się zmieściła, ale i zapewniała funkcjonalność. Innym rozwiązaniem jest zrobienie wszystkiego pod wymiar, co jednak oznacza bardzo duże wydatki.

Trzeba iść na kompromisy i szukać rozwiązań, które są zarówno praktyczne, dekoracyjne, jak i wpisują się w budżet przeznaczony na remont czy urządzanie łazienki. Takim kompromisem może być np. lustro z LED-owym podświetleniem, które znajdziemy w ofercie https://led-lustra.pl/.

W małej łazience każdy centymetr przestrzeni ma znaczenie. Podświetlane lustro oznacza, że można zrezygnować z dodatkowych lamp umieszczanych wokół lustra. To jednak dopiero początek zalet!

Rozświetlona, jasna i przyjazna łazienka

LED-owe podświetlenie montowane w lustrach łazienkowych z jednej strony ułatwia domownikom wykonywanie czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Z drugiej – daje efekt rozświetlenia łazienkowego wnętrza. Światło odbija się bowiem od powierzchni ściany (jeśli zamontowane jest z tyłu lustra), a następnie trafia do pomieszczenia, dzięki czemu sprawia ono wrażenie jaśniejszego i bardziej komfortowego w codziennym użytkowaniu.

Tak zamontowane światło sprawia również, że łazienka staje się bardzo przyjazna, klimatyczna i niezwykle dekoracyjna. Jednym lustrem, które zostanie odpowiednie dobrane zarówno pod względem kształtu, jak i ramy czy dodatkowych elementów dekoracyjnych, można w wyjątkowy sposób zaaranżować łazienkę.

Energooszczędne oświetlenie

Jeszcze jeden atut podświetlanych luster to ich energooszczędność. W tafli zostaje ukryte najczęściej światło LED-owe. Choć takie propozycje są droższe niż lustra z wbudowanym np. kinkietem, to jednak w finalnym rozrachunku przynoszą oszczędności. LED-y są bowiem energooszczędne. Co więcej, nie powodują nagrzewania się tafli lustra, więc jego użytkowanie pozostaje w pełni bezpieczne.

Walory dekoracyjne

I na sam koniec warto wspomnieć o tym, że podświetlane lustra prezentują się niezwykle efektownie. Światło podkreśla ich kształt, ciekawą ramę czy subtelne zdobienia, ale i nawet zwykłemu lustru dodaje elegancji, która zachwyca domowników i gości.

Lustro ze wbudowanym podświetleniem to zatem idealne rozwiązanie do łazienek – niezależnie od ich metrażu czy zastosowanej aranżacji.

Artykuł sponsorowany.

Similar Posts