Porady

Klimatyzer – największe zalety urządzenia

Klimatyzer – największe zalety urządzenia

Wysokie temperatury potrafią dawać się bardzo we znaki. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie rozmaitych urządzeń chłodzących w różnych wnętrzach. Oprócz standardowych klimatyzatorów, sporą popularnością cieszą się klimatyzery. Co to takiego i dlaczego warto z nich korzystać? O tym wszystkim napiszemy w dalszej części artykułu.

Czym jest klimatyzer?

O systemach klimatyzacji słyszał już niemal każdy i prawie wszyscy chętnie z nich korzystamy w gorące dni, by nieco poprawić komfort termiczny w domu, biurze lub w samochodzie. Okazuje się jednak, że klimatyzatory z rozbudowaną instalacją chłodzącą bynajmniej nie są jedyną możliwością obniżenia temperatury w danej przestrzeni.

Oprócz nich można bowiem zastosować praktyczne klimatyzery. Co to takiego? Są to urządzenia, składające się z wentylatora i części chłodzącej, w której chłodziwem jest wkład z zimną wodą.

Powietrze wciągane do wnętrza klimatyzera przez wentylator, przechodzi przez pojemnik z wodą, ochładza się i jest następnie wydmuchiwane na zewnątrz. Tak tworzy się efekt przyjemnej bryzy i rotacji chłodnego powietrza w dusznym, gorącym pomieszczeniu.

Najważniejsze zalety klimatyzerów

Klimatyzery pojawiają się coraz częściej na sklepowych półkach, zyskując rosnące grono zwolenników. Okazuje się bowiem, że takie urządzenia wyróżniają się szeregiem zalet. Dlaczego zatem nabyć klimatyzer i wykorzystać go do chłodzenia domu, biura lub innego lokalu?

Niski koszt zakupu urządzenia

Podstawową zaletą klimatyzerów jest niski koszt zakupu takiego urządzenia. Zazwyczaj kształtuje się on na poziomie kilkuset złotych.

Dla porównania standardowe klimatyzacje wymagają wydania przynajmniej kilku tysięcy złotych, a cena zależy od wyboru konkretnego modelu do chłodzenia różnej liczby pomieszczeń. Dodatkowo należy uwzględnić nie tylko cenę samego klimatyzatora, ale też całej instalacji, montowanej we wszystkich pomieszczeniach.

Przyjemne chłodzenie bez inwestowania w rozbudowaną instalację

Koszt zakupu klimatyzacji bywa wysoki. Do niego trzeba również doliczyć koszty dostosowania pomieszczeń oraz remontu, związanego z układaniem instalacji. Moduły montuje się we wnętrzach domów oraz na elewacji budynków, co podnosi dodatkowo cenę takiego rozwiązania oraz często wymaga uzyskania odpowiednich pozwoleń od wspólnoty mieszkaniowej lub właściciela budynku.

A jak jest w przypadku klimatyzera, który jest dostępny w ofercie sklepu https://econovli.pl/? Tego typu urządzenia chłodzące wpina się po prostu do domowej instalacji elektrycznej. Nie ma potrzeby budowania dodatkowej instalacji, ani ponoszenia kosztów remontu pomieszczeń.

Orzeźwiający chłód wszędzie tam, gdzie jest potrzebny

Klimatyzery są małe i poręczne. Często są wyposażone w uchwyty do przenoszenia lub praktyczne kółka, by bez większych przeszkód móc przemieszczać urządzenie dokładnie tam, gdzie jest w danej chwili potrzebne.

Dzięki temu klimatyzery nie są na stałe przywiązane do danej przestrzeni i bez większego trudu można ustawić je w innej części pomieszczenia lub w ogóle zabrać ze sobą, by użyć ich w odmiennej lokalizacji.

Chłodzenie i nawilżanie powietrza równocześnie

Klimatyzacje zapewniają optymalną temperaturę we wnętrzach, jednocześnie potrafią jednak prowadzić do nadmiernego przesuszenia powietrza.

Taki problem nie pojawia się w przypadku klimatyzerów. Zasysane powietrze jest przepuszczane przez chłodzący wkład z wodą. Przez to uzyskuje się przyjemny chłód oraz nieco wyższą wilgotność powietrza. Jest to szczególnie korzystne dla osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych, gdyż nie prowadzi do przesuszenia błon śluzowych.

Urządzenie przyjazne środowisku naturalnemu

W klimatyzerach nie używa się freonu ani innych chłodziw, które mogłyby stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Dlatego urządzenia tego typu uznaje się za przyjazne środowisku, zwłaszcza gdy postawi się na modele energooszczędne, odznaczające się wysoką wydajnością przy małym poborze energii elektrycznej.

Klimatyzery – alternatywa dla skomplikowanej klimatyzacji

Klimatyzery to mała i poręczna alternatywa dla rozbudowanych klimatyzacji. Produkty tego typu można ustawić w biurze, w pomieszczeniu gospodarczym, z którego korzystamy okazjonalnie albo zabrać ze sobą na wakacje.

Koszt zakupu i eksploatacji jest naprawdę niski. Warto więc rozważyć zakup takich urządzeń, by zawsze i wszędzie móc poprawić komfort termiczny w każdym pomieszczeniu.

Similar Posts