Nieruchomości

Jaką lokalizację wybrać kupując mieszkanie na wynajem?

Jaką lokalizację wybrać kupując mieszkanie na wynajem?

Rynek nieruchomości jest jednym z najczęściej wybieranych jeśli chodzi o inwestycje. Wiele osób chcąc ulokować swoje oszczędności decyduje się na zakup mieszkania pod wynajem. Ze względu na wysokie potencjalne zyski, niektórzy biorą na ten cel nawet kredyt hipoteczny. Jak wybrać lokalizację, żeby inwestycja była jak najbardziej trafna?

Ważny jest najemca

Są osoby, którym marzy się mieszkać w samym centrum, gdzie wszędzie jest blisko, ale też i takie, które wolą mieszkać z dala od miejskiego zgiełku i w razie konieczności dojeżdżać do pracy czy wozić dzieci do szkoły samochodem lub komunikacją miejską. Inne preferencje co do lokalizacji na pewno będą miały osoby młode, a inne osoby starsze. Jeśli chcemy kupić mieszkanie na wynajem, w pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad tym komu chcemy je wynająć. Inna lokalizacja będzie atrakcyjna dla studentów, inna dla rodziny z dziećmi, a inna dla osób starszych.

Deweloperzy w Pleszewie budują osiedla w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, dlatego też kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, powinniśmy liczyć na to, że bez problemu znajdziemy najemców. Oczywiście nawet w przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera musimy upewnić się, czy w pobliżu znajdują się najważniejsze punkty. Dla studentów będą to punkty komunikacyjne, dzięki którym z łatwością dojadą na uczelnię, dla rodzin z dziećmi szkoły, przedszkola i place zabaw, a dla osób starszych przychodnie i punkty usługowo-handlowe. Jeśli zależy nam na tym, żeby inwestycja kosztowała nas niewiele, możemy zdecydować się kupić mieszkanie z dala od centrum i wspomnianych punktów. W takim przypadku musimy jednak liczyć się z tym, że o wiele trudniej będzie nam znaleźć najemców, co może sprawić, że inwestycja nie zwróci się w takim stopniu, jak byśmy tego chcieli.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Deweloperzy w Pleszewie mają w swojej ofercie różne nieruchomości, dlatego też ta powinna być atrakcyjna zarówno dla tych, którzy posiadają więcej oszczędności i szukają większego mieszkania, jak i dla tych, którzy biorą kredyt i wolą kupić coś mniejszego, w niższej cenie. Co ciekawe, wielkość nieruchomości ma duży związek z tym, w jakiej warto kupić je lokalizacji. Mniejsze mieszkania z reguły wynajmują studenci i osoby starsze. To znaczy, że najlepiej kupić takie w pobliżu centrum i punktów komunikacyjnych, skąd łatwo dojechać do uczelni lub przychodni. W przypadku, gdy chcemy wynająć mieszkanie osobie starszej, zwróćmy uwagę nie tylko na lokalizację na mapie miasta, ale także na kondygnację. Seniorzy często preferują wynajem na parterze albo pierwszym piętrze.

Większe mieszkania, te 2- i 3- pokojowe, wynajmują z reguły rodziny z dziećmi. To znaczy, że najlepiej zdecydować się na zakup takiej nieruchomości w pobliżu placówek edukacyjnych i centrów biznesowych. To sprawi, że dla najemców lokalizacja będzie atrakcyjna zarówno pod kątem znalezienia szkoły czy przedszkola, jak i dojazdów do pracy, co zwiększy szansę na wynajem po wyższej cenie.

Similar Posts