Artykuły Nieruchomości

Dlaczego warto zamieszkać w Bydgoszczy?

Dlaczego warto zamieszkać w Bydgoszczy?

Idealne miejsce do życia? Dla wielu to miasto, w którym wszystko, co potrzebne, jest na wyciągnięcie ręki, ale zarazem koszty życia nie są przesadnie wysokie. Bydgoszcz spełnia te warunki, a baza mieszkaniowa jest coraz większa, może więc warto pomyśleć o przeprowadzce do tego miasta?

Ciekawy design

Myśląc o Bydgoszczy nie zawsze kojarzy się to miasto z atrakcyjną architekturą, a to błąd, ponieważ Bydgoszcz może się pochwalić wyjątkowo ciekawą zabudową – starym, zabytkowym obiektom przywraca się dawną świetność, budynki poindustrialne odnajdują się w zupełnie innej roli.

Są też nowe, interesujące projekty, tak komercyjne, jak i mieszkaniowe, czego przykładem mogą być eleganckie osiedla z przestronnymi, jasnymi apartamentami, dostępne np. na red-co.net. Nowoczesne budynki mieszkalne projektowane są tak, by pasowały zarówno singlom, jak i rodzinom z dziećmi, a lokalizacja, choć cicha i ustronna, pozwala na swobodne korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw miasta.

 

Kultura i rozrywka

Bydgoszcz przez długi czas uchodziła za miasto przemysłowe, ale to nie znaczy, że nie ma w nim miejsca na kulturę. Miasto może się pochwalić wieloma ciekawymi placówkami, w tym Muzeum Mydła i Historii Brudu. Każdego roku w Bydgoszczy odbywa się prawie sto imprez kulturalnych, w tym słynny Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Bez problemu można się też zrelaksować na łonie natury. Pierwszy na myśl przychodzi Myślęcinek – największy polski park miejski, prócz tego kajaki na Brdzie, piękne lasy w bliskim sąsiedztwie miasta i mnóstwo malowniczych ścieżek rowerowych.

 

Dogodne położenie i sprawna komunikacja

Bydgoszcz to wprawdzie nie ścisłe centrum kraju, ale i tak miasto nie może narzekać na swoją lokalizację – blisko stąd do Warszawy, Poznania, Szczecina i Gdańska, do zachodniej granicy kraju jest nieco ponad 300 km. Bydgoszcz ma własne lotnisko obsługujące rejsy do kilku krajów europejskich oraz loty krajowe do Warszawy.

W samym mieście wygodny transport zapewnia rozbudowana sieć tramwajów i autobusów – niektóre linie są obsługiwane także w godzinach nocnych.

 

Bydgoski Tramwaj Wodny

Pod wieloma względami Bydgoszcz przypomina inne „miasta na wodzie”, jak Wenecja czy Amsterdam. Kto lubi takie klimaty, w Bydgoszczy poczuje się jak w domu – kanały, bulwary nad Brdą, kaskady, efektowna zabudowa nadbrzeżna. Do tego Bydgoski Tramwaj Wodny, który jest atrakcją nie tylko dla turystów, ale i mieszkańców.

Similar Posts