Artykuły Dom

Dobrze dobrana klamka do wejściowych drzwi

Dobrze dobrana klamka do wejściowych drzwi

Nawet najpiękniejsze i najdroższe drzwi wykonane z najlepszego drewna będą kiepsko się prezentować, gdy nie dopasujemy do nich odpowiedniej klamki. Jeżeli decydujemy się na wybór drzwi nowoczesnych, to nie możemy tam zamontować standardowej klamki. Do klasycznych drzwi najlepiej jest wybrać klamki z długimi szyldami, a w nowoczesnych drzwiach świetnie wyglądają klamki okrągłe oraz prostokątne.

Odpowiednie klamki do zewnętrznych drzwi

Zawsze w sytuacji, kiedy decydujemy się na montaż drzwi dużych oraz masywnych to powinniśmy również dobrać do nich odpowiednie duże klamki. Bardzo źle przy dużych i masywnych drzwiach będzie wyglądać prosta klamka. Dlatego powinniśmy pomyśleć o tym, aby poszukać odpowiednio większej klamki, która będzie posiadać również dekoracje stalowe, a najlepiej jest od razu u producenta drzwi zdecydować się na wybór odpowiedniej klamki, która będzie idealnie pasować. Dobrze dobrana klamka do drzwi pomoże nam podkreślić styl naszego mieszkania, a także wydobyć najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne cechy drzwi.

Jaka powinna być klamka do drzwi zewnętrznych?

Odpowiednio dobrana klamka do drzwi wejściowych powinna być solidna i wraz z drzwiami stanowi granicę pomiędzy światem zewnętrznym a wnętrzem w naszym mieszkaniu. Każdy dobrze o tym wie, że drzwi dzielą się na różne klasy pod względem podatności na włamania i tak samo jest również z klamkami. W przypadku drzwi zewnętrznych zawsze mamy większy wybór różnych klamek niż w przypadku drzwi wewnątrz naszego mieszkania do pokoju czy do kuchni. Przede wszystkim będziemy mogli zakupić klamki do drzwi wejściowych wykonane w kształcie tradycyjnym, ale również w formie gałki. Szczegółowe informacje na temat klamek do drzwi zewnętrznych znajdziemy na stronie: https://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-drzwi/szyldy-i-klamki-drzwiowe

Jaki wybrać kształt klamki do drzwi wejściowych?

Przede wszystkim ważne jest to, aby klamka do drzwi zewnętrznych była wygodna w użytkowaniu i najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest klamka w kształcie opływowym. Możemy oczywiście zdecydować się na nowoczesne z wyglądu uchwyty do drzwi, ale będziemy je odczuwać podczas codziennego kontaktu z drzwiami i w niektórych sytuacjach mogą być one niepraktyczne, mimo tego, że będą świetnie prezentować się pod względem wizualnym. Popularność na polskim rynku zdobywają klamki z długim szyldem na klucz.

Materiał i kolor klamki do drzwi

Wśród materiałów, z których tworzy się klamki mamy szeroki wybór różnych metali oraz odlewów mosiężnych. Możemy także zdecydować się na wykonanie klamki do drzwi zewnętrznych z bardzo twardego drewna lub ze szkła albo też z kryształów. Najczęściej jednak klamki do drzwi produkuje się z metalu, który z wierzchu dodatkowo powlekany jest szczotkowanym niklem. Jeżeli chodzi o klamki z mosiądzu, to mogą być one dodatkowe posrebrzane, a nawet pozłacane. Jeżeli klamka do drzwi zewnętrznych w naszym domu narażona jest na czynniki atmosferyczne, to warto wybrać taką, która będzie charakteryzowała się mniejszą wrażliwością na korozję oraz większą twardością. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na to, aby klamka do drzwi wejściowych była estetyczna wizualnie oraz przyjemna w dotyku.

Similar Posts