Porady

Jak dobrać moc taśm LED do pomieszczenia?

Jak dobrać moc taśm LED do pomieszczenia?

Na rynku mamy szeroki wybór diod LED. Są one łatwe w montażu i atrakcyjne wizualnie. Taśmy LED pozwalają każdemu na realizację wielu ciekawych pomysłów na oświetlenie domu i różnych elementów wyposażenia. Szeroka gama dostępnych kolorów i kształtów sprawia, że są jednymi z najpopularniejszych elementów oświetleniowych. Taśmy LED potrafią każdej przestrzeni nadać niezwykłego nastroju.

 

 • Dlaczego lubimy taśmy LED?

 • Jak dobrać moc taśm LED do pomieszczenia?

 • Listwy LED, paski LED – jak kreatywnie je wykorzystać?

 

Taśma LED zapewnia niepowtarzalny efekt wizualny i jest doskonałym sposobem na wzbogacanie wyglądu wielu miejsc, wnętrz i przedmiotów w naszym codziennym otoczeniu. 

 

Dlaczego lubimy taśmy LED?

Taśmy ledowe charakteryzuje niezwykła wszechstronność i szeroka konfigurowalność, a ich włączenie nadaje pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Oświetlenie to jest niezwykle proste w montażu i pasuje niemal do każdego miejsca. Taśma LED jest doskonałym sposobem na zrealizowanie dużej ilości interesujących pomysłów na oświetlenie w miejscach i pomieszczeniach, o których od dawna marzyliśmy, ale nie mogliśmy zbyt wiele zdziałać z uwagi na to, że nie pozwalały nam na to metody konwencjonalne. Strona internetowa https://sklep.neonica.pl/tasmy-led pozwala klientom dobrać do swoich potrzeb wysokiej jakości taśmy LED, listwy LED oraz paski, które pozwalają zrealizować wszystkie, nawet najbardziej wymagajace i najciekawsze pomysły. Jednym z chętnie kupowanych produktów sklepu internetowego jest NEONICA taśma LED VISION MAX 300 24V CRI 90+ (https://sklep.neonica.pl/neonica-vision-300), którą cechuje bardzo dobra trwałość. Jej niekwestionowaną zaletą jest CRI niemal identyczne do tego, które emituje światło słoneczne.

 

Jak dobrać moc taśm LED do pomieszczenia?

W zależności od tego, jak mocnego oświetlenia oczekujemy, warto kierować się mocą, gęstością i rodzajem diody zastosowanej w taśmie. Jak to wygląda dla poszczególnych pomieszczeń lub miejsc w domu?

 • Oświetlenie w kuchni. Przy oświetlaniu blatu kuchennego najlepszy wybór to taśma o mocy 8,4W w barwie 4000K. Słabsza taśma dałaby zbyt mało światła, z kolei mocniejsza dałaby zbyt dużo. Zaleca się barwę światła 4000K, dlatego że jedzenie oświetlane tą barwą wygląda najlepiej, a wspomniana barwa jest uniwersalna i pasuje do każdego koloru blatu, płytek, itd.;

 • Oświetlenie sufitu. Warto wybrać taśmę o mocy 10W, jeśli zaś chodzi o barwę, to dobieramy ją wg. naszych preferencji mając na uwadze 3 rzeczy. Po pierwsze, ciepłe kolory ścian dobrze współgrają z ciepłym światłem od 3000-4000K. Po drugie, chłodne kolory ścian dobrze współgrają z naturalnymi kolorami światła 4000K-6000K. Po trzecie, barwa światła 4000K jest bardzo uniwersalna i pasuje do każdego wnętrza;

 • Oświetlenie salonu. Najlepiej postawić na taśmę o mocy 8,4W. Jeśli światła będzie zbyt wiele, w każdej chwili do instalacji możemy dołączyć sterownik, którym reguluje się natężenie światła. Barwę światła natomiast dobieramy do kolorów pomieszczenia – do ciepłych kolorów wnętrza dobrze pasuje barwa ciepła 3000K i 4000K. Natomiast do stonowanych kolorów pasuje taśma w barwie 6000K.

 • Oświetlenie w łazience. W łazienkach taśmy LED będą narażone na oddziaływanie pary wodnej, dlatego powinny być zabezpieczone przed wodą, zwłaszcza nad wanną i prysznicem.
 • Oświetlenie schodów. Do oświetlenia schodów nie potrzeba bardzo dużo światła, więc idealnie sprawdzi się taśma LED o mocy 6W.

 

Listwy LED, paski LED – jak kreatywnie je wykorzystać?

Istnieje bardzo dużo pomysłów na kreatywne wykorzystywanie taśm LED, a niektóre z nich to:

 • ozdobienie luster;
 • ozdobienie obramowań zdjęć. Warto też dodać, że diody LED nie emitują ciepła, i dlatego możemy z nich bezpiecznie korzystać w trakcie doświetlenia wszystkich elementów;
 • ozdobienie brzegów wanny;
 • ozdobienie szafek;
 • stosowanie zewnętrzne (wokół domu, na werandzie, w ogrodzie);
 • umieszczanie pasków z tyłu ekranu telewizora lub komputera;
 • ozdabianie sufitów.

Powyższe przykłady to dopiero początek i zawsze warto szukać kolejnych rozwiązań, które pasując do potrzeb użytkowników danego miejsca. Odwiedź https://sklep.neonica.pl/ i wybierz elementy, które wzbogacą wyglądem Twoją przestrzeń i przedmioty codziennego użytku.

 

Similar Posts