Porady

Praktyczny i estetyczny przedpokój

Praktyczny i estetyczny przedpokój

Z jednej strony hol staje się wizytówką mieszkania. Jest przecież pierwszą przestrzenią, którą widzą nasi goście, więc powinien być zapowiedzią tego, co stylistycznie będzie się dziać. Z drugiej strony zazwyczaj ciasny i nieustawny korytarz wcale nie daje zbyt wiele miejsca na designerskie improwizacje, a przecież jeszcze musi się znaleźć miejsce na szafy, szafki na buty czy wieszaki. Dobrym pomysłem wydaje się więc zagospodarowanie ścian. Sprawdzają się na przykład fototapety, plakaty czy też naklejki na ścianę z atrakcyjnymi napisami.

Zadbaj o ścianę w przedpokoju

Zdarza się, że ściana w przedpokoju jest dość długa. Korytarz wymaga doświetlenia, by mógł pełnić swoją funkcję. Taka dużą przestrzeń natomiast jest rewelacyjnym miejscem, by zaznaczyć swoje miejsce, podkreślić oryginalność, wprowadzić klimat tak bliski gospodarzom. Naklejki na ścianę, takie jak np. https://ubierzswojesciany.pl/22-naklejki-na-sciane mogą być więc zachętą i zaproszeniem, by wejść do domu. Z drugiej strony takie wykończenie pozwala wyjść poza szablon, jest dość trwałe, choć bez problemu można je ściągnąć i na przykład zmienić na inne. W miejscu, gdzie ryzyko zabrudzeń i uszkodzeń jest szczególnie duże, to bardzo ważne argumenty.

Pomysłów na wykończenie ściany w przedpokoju jest dość dużo, a każdy z nich musi pasować do stylu wnętrza i jego funkcji. Dotyczy to zarówno kolorów, jak i faktur czy dodatków. W efekcie tradycyjne, industrialne czy skandynawskie lub vintage stylizacje będą mogły przykuć uwagę każdego, kto tylko przekroczy nasz próg i oczywiście będą pewną satysfakcją dla domowników. Czasem niewielkie naklejki na ścianę pozwalają wykreować bardzo oryginalną i intymną przestrzeń – taką, jakiej potrzebujecie.

Grafiki czy typografia?

Nawet niewielki przedpokój w bloku nie musi być ciemny, nijaki i przewidywalny. Odpowiednie dekoracje ściany sprawią, że stanie się on nie tylko elementem komunikacji. Może być również atrakcyjną galerią sztuki klasycznej bądź też nowoczesnej. Modne są również napisy, które motywują do tego, by dobrze zacząć dzień lub odpocząć po pracy. Typograficzne naklejki na ścianę mogą także eksponować zasady, jakimi się w domu kierujecie, pokazywać ważne myśli czy też cytaty. Taki atrakcyjny dodatek do aranżacji świetnie się sprawdzi tam, gdzie nie chcemy lub nie możemy ingerować w ścianę, ale jednak zależy nam na tym, by dodać wnętrzu charakteru.

Doskonałej jakości materiały wykończeniowe oraz dodatki sprawiają, że kreowanie każdej przestrzeni staje się prawdziwą przyjemnością. Naklejki na ścianę to niezwykle popularny detal, który nawet laikowi pozwoli stworzyć miejsce doskonałe.

Similar Posts