Nieruchomości

Idealne mieszkanie dla studenta

Idealne mieszkanie dla studenta

Poszukiwanie mieszkania do wynajęcia nie jest łatwe i często pochłania sporo czasu. Za chwilę sierpień i wrzesień – dwa bardzo gorące miesiące dla studentów. To właśnie tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego studenci rozpoczynają intensywne poszukiwania mieszkania. Szukają nie tylko ci, którzy właśnie dostali się na studia, ale i ci którzy mają już za sobą pewien etap studenckiego życia i szukają inne lokum.

Wybór mieszkań do wynajęcia jest ogromny. W mieście takim jak Rzeszów, gdzie studenci stanowią znaczną część mieszkańców wiele osób kupuje mieszkania tylko po to by je wynająć. Trend jest mocno widoczny, bo tego typu transakcje stanowią na rynku nieruchomości znaczny odsetek. Kupno mieszkania pod wynajem to idealna inwestycja na wiele lat. Z drugiej strony cieszą się sami studenci – bo mają w czym wybierać.

Jakie jest idealne mieszkanie dla studenta?

To zależy. Pierwszoroczniacy szukają zwykle mieszkań wspólnie ze znajomymi, często dzieląc pokój we dwie osoby. Wiąże się to z mniejszymi kosztami, a jak wiadomo młodzi studenci nie dysponują zbyt dużymi zasobami finansowymi.

Studenci kolejnych roczników często szukają pokojów pojedynczych, często pracują, mają stypendia, mogą sobie więc pozwolić na większy komfort.

Dla wszystkich niezmiennie ważnym aspektem jest lokalizacja. Generalnie im bliżej uczelni tym lepiej. Studenci rzadko kiedy mają własne auto, a poruszanie się komunikacją miejską nie jest dobrze widziane. Dlatego szukając mieszkań biorą pod uwagę głównie te w pobliżu uczelni.

Nie bez znaczenia jest również rozkład pomieszczeń. Dobrze widziane są nieduże, ale jasne pokoje i najlepiej umeblowane. Choć pod tym względem studenci nie są wymagającą grupą. Wystarczy im łóżko do spania, biurko do nauki i szafa na ubrania. Bardzo ważne jest by mieszkanie było wyposażone w podstawowe sprzęty rtv i agd. Lodówka i pralka to absolutne must have. Mieszkania na nowoczesnych osiedlach często wyposażone są również w zmywarki czy kuchenki mikrofalowe. Telewizor to już element wyposażenia, który może ale nie musi znajdować się na wyposażeniu studenckiego mieszkania.

Obowiązkowym wyposażeniem jest natomiast dostęp do szybkiego łącza internetowego, co zapewnia stały dostęp do sieci. Jest on niezbędny z wielu względów – czy to związanych z zajęciami, wykonywaniem prac zaliczeniowych czy do utrzymywania kontaktów online ze znajomymi.

Studenci nie są bardzo wymagającą grupą, mają świadomość, że mieszkania wynajmowanie w okresie studiów to wyłącznie okres przejściowy. Dlatego nie zależy im aż tak bardzo na wystroju mieszkania, ważne jest natomiast to by było schludne i zadbane. Nie chcą przepłacać, raczej szukają finansowych okazji, a zaoszczędzone pieniądze wolą wykorzystać na intensywne życie studenckie.

Dlatego jeśli chcesz wynajmować studentom mieszkania Rzeszów to idealne miejsce.

Similar Posts