Ogród

Bramy rolowane — idealne rozwiązanie do domu i firmy

Bramy rolowane — idealne rozwiązanie do domu i firmy

Bramy garażowe rolowane nazywane są również roletowymi lub żaluzjowymi. Znajdują one zastosowanie zarówno w garażach wolnostojących, jak i budynkach mieszkalnych oraz pomieszczeniach gospodarczych. Bramy garażowe rolowane zewnętrzne to doskonałe rozwiązanie dla osób dysponujących ograniczoną przestrzenią. Równie dobrze sprawdzać będą się one we wszelkiego rodzaju obiektach o utrudnionych warunkach zabudowy. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Bramy rolowane

Jak działają bramy rolowane? Ich skrzydło w czasie zamykania nawijane jest na wał napędowy znajdujący się w kasecie. Element ten wykonany jest z wąskich profili połączonych ze sobą zaczepami. Taka budowa sprawia, że brama rolowana z drzwiami jest niezwykle łatwa w obsłudze. Jako że kaseta montowana jest nad wjazdem do garażu, nie zajmuje ona miejsca pod sufitem czy na ścianie (z tego typu rozwiązaniami mamy do czynienia w przypadku bram segmentowych górnych oraz bocznych). Wspomniane powyżej profile najczęściej produkuje się z aluminium, które charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia oraz działanie korozji. Wypełnienie tego typu bram stanowi przeważnie pianka poliuretanowa. Powierzchnia lameli wykończona jest natomiast farbą epoksydową, która nie ulega uszkodzeniu na skutek promieniowania UV i jest odporna na zarysowania.

Bramy garażowe rolowane zamontować można na 2 różne sposoby — we wnętrzu garażu lub na zewnątrz. Decydując się na drugie z rozwiązań, zyskać można dużo cennego miejsca. Tego typu bramy docenią w szczególności osoby, których garaż pełni jednocześnie funkcję warsztatu czy magazynu. W tym przypadku kaseta montowana jest na zewnętrznej ścianie garażu. Bramy garażowe rolowane zewnętrzne posiadają stosowne zabezpieczenia zarówno przed osobami niepowołanymi, jak i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich, jak opady atmosferyczne, promieniowanie słoneczne czy wahania temperatur.

Bramy rolowane bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku niskich nadproży. W czasie ich otwierania i zamykania skrzydło nie zajmuje przestrzeni przed wjazdem do garażu, a to ze względu na fakt, iż porusza się ono w płaszczyźnie pionowej. Przyczynia się to do zwiększenia komfortu użytkowania podjazdu. Na zakup takiej bramy zdecydować mogą się na przykład posiadacze domów segmentowych czy takich, które znajdują się na małych działkach. Co ważne, bramy garażowe rolowane montować można bez względu na kształt nadproża. Znajdują one zastosowanie również w przypadku form łukowych.

Bramy rolowane wyposażone są w napęd elektryczny. W przypadku braku zasilania elektrycznego, możliwa jest ich obsługa manualna.

Bramy rolowane przemysłowe

Bramy garażowe rolowane zewnętrzne znajdują zastosowanie nie tylko w domach prywatnych. Równie dobrze sprawdzać będą się one w przypadku różnego rodzaju przedsiębiorstw. Zamontować można je w centrum logistycznym, chłodni czy hali magazynowej. Mnogość dostępnych rozwiązań pozwala na dostosowanie ich do charakterystyki danego obiektu. Bramy rolowane wykorzystać można zarówno w budynkach nowych, jak i remontowanych.

Źródło zdjęcia: https://www.novoferm.pl/

Similar Posts