Porady

Firma budowlana – jaką wybrać?

Firma budowlana - jaką wybrać?

Właściwy wybór firmy budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji w procesie budowy domu. To właśnie od tej decyzji zależy przebieg budowy, finalny efekt postawionego budynku, a także ostateczny koszt całości przedsięwzięcia. Na rynku znajdziemy wiele firm remontowo-budowlanych w każdym województwie. Wśród nich oferty dotyczące samej budowy domu, jak i jego wykończenia. Poszukując dobrej firmy budowlanej, która spełni nasze oczekiwania, nie decydujmy się na wybór pierwszej lepszej, która rzuci nam się w oczy podczas przeglądania stron internetowych. Kierujmy się przede wszystkim profesjonalizmem oraz zasadami, które ułatwią nam wybór.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy budowlanej?

Ekipa do budowy domu musi składać się co najmniej z kilku specjalistów. Dobrze zatem sprawdzić, ilu pracowników będzie czuwało nad budową naszego domu oraz jak często wykonują oni różne prace. W tym celu najlepiej jest przejrzeć portfolio firmy z realizacjami. Ponadto, poszczególne oferty należy porównać ze sobą pod względem jakości wykonania oraz oferowanej ceny. Co jeszcze możemy zrobić?

  • Obejrzeć jedną z realizacji wybranej przez na firmy budowlanej na własne oczy. 
  • Porozmawiać z właścicielem domu. Kiedy już będziemy na miejscu, możemy zapytać właścicieli domu jak współpracowało im się z wybraną firmą budowlaną, czy warto zdecydować się na ich usługi, a także dowiedzieć się o ewentualnych opóźnieniach ze strony firmy.
  • Poprosić o pisemne referencje od innych inwestorów. Jest to coraz częściej stosowana praktyka.
  • Poprosić o wycenę harmonogramu prac oraz akceptację projektu budowlanego. Jeżeli na tym etapie współpracy coś nie będzie się zgadzać, z łatwością możemy zrezygnować z usług firmy.

Jakich firm budowlanych unikać?

Istnieje także kilka porad, które z miejsca pomogą odrzucić nam firmę budowlaną, nie ważne z jakiego województwa będzie – wielkopolskie, mazowieckie czy łódzkie.

  1. Drogi fachowiec to nie zawsze dobry fachowiec.
  2. Jeżeli na wstępie widzimy brak organizacji firmy oraz bałagan możemy spodziewać się, że z naszą budową będzie dokładnie tak samo.
  3. Najlepszym wyborem nie będzie także firma budowlana, która często zmienia swoich pracowników. Po pierwsze, ekipa nie będzie zżyta, przez co nie będą umieli współpracować, a po drugie – właściciel nie będzie wiedział z kim ma do czynienia. Co więcej, może świadczyć to o złym zarządzaniu firmą, co przełoży się na naszą budowę
  4. Wszelkie propozycje niepisanych zaliczek należy odrzucać. Pieniądze wpłacajmy wyłącznie na niezbędne, kupowane na bieżąco materiały.

Similar Posts