Ogród

Czym pokryć dach domu jednorodzinnego?

dach domu jednorodzinnego

Pokrycie dachowe to bardzo ważny element każdego budynku – w tym domów jednorodzinnych. Musi być dostosowane do stylistyki nieruchomości oraz nachylenia dachu. Jakie pokrycia na dach sprawdzają się najlepiej? Czym się od siebie różnią?

Dach domu jednorodzinnego – czym można go pokryć?

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór pokryć dachowych. Różnią się one od siebie ceną, właściwościami, wagą, czy też sposobem montażu. Wśród nich warto wyróżnić takie produkty jak:

 • gont bitumiczny – pasy włókna szklanego pokrytego papą bitumiczną,
 • blacha trapezowa – ma kształt bardzo długiego arkusza profilowanego w kształt trapezu,
 • blachodachówka – łączy w sobie estetykę dachówek ceramicznych z lekkością blachy,
 • blacha na rąbek – blacha ze specjalnymi rąbkami, które najczęściej łączy się na zatrzask, tzw. CLICK
 • dachówka ceramiczna – małoformatowane klasyczne pokrycie dachowe o różnych kształtach i wymiarach.

Inwestorzy chętnie decydują się też na dachówki cementowe (znane również jako dachówki betonowe). Są one tańsze niż modele ceramiczne, a jednocześnie prezentują się bardzo podobnie.

Wybierając odpowiedni materiał, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, m.in. kąt nachylenia dachu. Blachodachówki modułowe można zastosować jedynie w konstrukcjach zamontowanych pod kątem co najmniej 10-14 stopni. Nieco mniejsze wymagania ma blacha płaska. Sprawdzi się ona na dachach o minimalnym nachyleniu.

5 pokryć dachowych, które warto położyć na dach domu

Szukasz odpowiedniego materiału, którym pokryjesz dach? Oto podpowiedź, gdzie najlepiej sprawdzą się poszczególne produkty.

 • Blachodachówka cięta na wymiar – to profilowana blacha przypominająca tradycyjne dachówki ceramiczne. Jest idealna do domów jednorodzinnych, również o niższej nośności.
 • Blachodachówka modułowa – to panelowe pokrycia dachowe z profilowanej blachy, dostępne w wersjach z różnymi wzorami. Stanowią uniwersalne pokrycie dachowe dla domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych, garaży i altan.
 • Blachodachówka płaska – nowoczesne i lekkie pokrycie zazwyczaj o gładkiej powierzchni.
 • Blacha na rąbek stojący – to blacha stalowa lub aluminiowa formowana w charakterystyczny rąbek stojący. Pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych budynków.
 • Blacha trapezowa – to profilowana blacha stalowa w kształcie trapezu. Ma korzystne ceny i pozwala na układanie pokryć o dużej powierzchni.
 • Panele dachowe – to nowoczesne, duże panele z metalu, często wyposażone w systemy montażu bez widocznych łączników. Są idealne do nowoczesnych budynków mieszkalnych.

Wszystkie te pokrycia dachowe są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i są powlekane różnymi rodzajami pokryć. Renomowany producent pokryć dachowych – Florian Centrum, oferuje blaszane pokrycia powlekane najwyższej jakości powłokami poliuretanowymi  -PURMAT lub  PURLAK, a także hybrydową powłoką PURMAX.

Pokrycie dachu blachodachówką – postaw na materiały najwyższej jakości od Florian Centrum

Blachodachówki mają wiele zalet. To materiał lekki, łatwy w montażu i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Pokrycia dachu z tego surowca pasują do budynków w różnych stylach. Blachodachówki są dostępne w dużej ilości barw, dlatego można idealnie dobrać je do danej nieruchomości.

Wysokiej jakości blachodachówkę ma w swojej ofercie Florian Centrum – producent i dystrybutor pokryć dachowych. Specjaliści z tej firmy pomogą dobrać odpowiedni materiał do danego budynku. Florian Centrum oferuje też blachy płaskie oraz pokrycia z blachy trapezowej. To materiały trwałe i uniwersalne – sprawdzą się nie tylko w domach jednorodzinnych.

Sprawdź materiały do krycia dachów dwuspadowych i jednospadowych od Florian Centrum i dołącz do grona zadowolonych klientów.

Materiał promocyjny.

Similar Posts