Porady

Lampa LED jako rozwiązanie dla garażu i warsztatu

Lampa LED jako rozwiązanie dla garażu i warsztatu

Oświetlenie w garażu pełni niezwykle ważną rolę. To właśnie w tym miejscu pracujemy bądź naprawiamy różne rzeczy, dlatego dobre światło pozwoli wykonać wszystkie czynności z należytą uwagą. Brak odpowiedniego oświetlenia może okazać się także niebezpieczny. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na oświetlenie ledowe do garażu. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Jaki rodzaj oświetlenia przyda się w garażu i warsztacie?

Lampa do garażu lub warsztatu powinna być dobrana tak, by pasowała do jego przeznaczenia.  Do wyższych przestrzeni potrzebne będzie oświetlenie o wyższej mocy. Dla wielu osób garaż to nie tylko miejsce do parkowania samochodu. Jeżeli w pomieszczeniu wykonujemy wiele innych czynności, szczególnie nad stołem roboczym przyda się dodatkowe oświetlenie. Najlepiej wybrać w tym wypadku oświetlenie podłużne, dzięki czemu każda część przestrzeni roboczej będzie równomiernie doświetlona. Jeszcze większe znaczenie doboru oświetlenia ma miejsce w przypadku rozmaitych warsztatów, które są po prostu miejscem pracy dla osób tam przebywających. Dobrze dobrana pod względem jakości, mocy i barwy światła lampa ułatwi pracę i sprawi, że będzie ona przyjemniejsza. Dodatkowym parametrem który może być istotny przy wyborze lampy jest rodzaj wykonywanych w pomieszczeniu prac. W miejscach o podwyższonej wilgotności lub zapyleniu sprawdzą się wytrzymałe oprawy hermetyczne ze zintegrowanym źródłem światła.

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED do garażu lub warsztatu?

Lampy LED już od wielu lat cieszą się popularnością. Można je stosować w każdym pomieszczeniu w domu czy w budynkach użyteczności publicznej. Świetnie sprawdzają się także w garażach i warsztatach. Ich główną zaletą jest duża energooszczędność oraz przedłużona żywotność. Potwierdzają to eksperci z firmy Onled specjalizującej się w dystrybucji oświetlenia ledowego:

Liczne badania pokazały, że to właśnie LED-y świecą najdłużej. Ich żywotność ocenia się od 15 000 do 50 000 godzin, co w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem jest sporą różnicą. Zwykła żarówka wytrzymuje około 1000 godzin a, a popularne halogeny 5000 godzin. Warto pamiętać, że utylizacja żarówek różnego typu jest sporym obciążeniem dla środowiska naturalnego. W związku z tym, że tradycyjne modele czy nawet halogeny trzeba często wymieniać, śmieci tego typu gromadzi się naprawdę duża ilość. Takiego problemu nie ma w przypadku oświetlenia LED. Produkty te również trzeba wyrzucać w określone miejsce, jednak ze względu na przedłużoną żywotność jest ich zwyczajnie mniej.

Similar Posts