Porady

Jak ozdobić lustro łazienkowe?

Jak ozdobić lustro łazienkowe?

Każda łazienka składa się z wielu obowiązkowych elementów wyposażenia, bez których nie jest to miejsce funkcjonalne. Jednym z takich elementów jest lustro. To właśnie ono tworzy razem z umywalką oraz szafką – strefę umywalki i to właśnie ono zazwyczaj znajduje się naprzeciwko wejścia. Jest to element z jednej strony niezwykle funkcjonalny, z drugiej zaś dekoracyjny. Obecnie na rynku otrzymać można lustra w zdobionych ramach, jak i bez niego, typowo minimalistyczne. Istnieją również sposoby na to, by ozdobić w sposób ciekawy lustro, jeśli chcesz je poznać – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Jak ozdobić lustro łazienkowe, by zachwycało?

Lustro w łazience https://www.lazienkiabc.pl/Lustra-lazienkowe-c232 odgrywa bardzo ważną rolę. Przede wszystkim dzięki niemu możemy przejrzeć się podczas wykonywania danych czynności higienicznych, to jeszcze jest to dekoracyjny element wyposażenia. Szczególną rolę lustra pełnią w niewielkich łazienkach, ponieważ to właśnie w nich, dzięki temu, że odbijają światło – mają wpływ na optyczne powiększenie wnętrza.

Wybór lustra w dużej mierze podyktowany jest stylem aranżacji. W łazienkach retro, które inspirowane są wcześniejszymi epokami, idealnie sprawdzą się lustra w bogatych ramach. Mogą być one w kolorze złota, miedzi, szczotkowanego srebra. Tego typu modele są już tak bogate, że raczej nie dekoruje się ich dodatkowo. Ewentualnie można pokusić się o pomalowanie ramy w pożądanym przez nas ocenianiu.

Jak ozdobić lustro łazienkowe w nowoczesnej łazience? Lustra ozdabiane są zazwyczaj wtedy, gdy znajdują się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Można to zrobić na kilka sposobów – przedstawiamy je poniżej.

lustro ozdobne

Jak ozdobić lustro łazienkowe – postaw na ciekawe oświetlenie

Lustra łazienkowe można ozdobić na wiele sposób. Jednym z częściej praktykowanych jest montowanie w jego pobliżu kienkietów, taśm LED. Światło wcale nie musi odbijać się w lustrze. Lustro w łazience korzystnie jest doświetlić z góry, a także i po bokach. Dzięki temu będzie można widzieć lepiej twarz, ma to wpływ na precyzyjne wykonanie danych czynności higienicznych.

Kinkiety powinny pasować nie tylko do samego lustra, ale także do całości aranżacji. Dobrze dobrane nie tylko sprawią, że korzystanie z lustra będzie bardziej komfortowe, to same kinkiety staną się elementami dekoracyjnymi, przyciągającymi wzrok. W przypadku wnętrz w stylistyce retro, można pokusić się o zakup stylizowanego kaganka na świecę.

lustro łazienkowe

Naklejka – szybki sposób na ozdobienie lustra!

Ciekawym i niedrogim sposobem ozdobienia lustra jest przyklejenie naklejki. Na rynku obecnie znajduje się cała masa naklejek, które idealnie będą pasowały do różnych aranżacji. Mogą być to np. naklejki, które imitują gałęzie roślin – takie idealnie pasują do wnętrz typu Urban Jungle. Może być to wybrana ornamentyki, coś zabawnego – wybór jest naprawdę ogromny. Do wyboru są naklejki płaskie lub wypukłe oraz 3D.

Jak ozdobić lustro łazienkowe – można postawić na ciekawe napisy. Na rynku znajdują się także specjalne mazaki, dzięki którym można wykonać szybko napis na lustrze. Ważne jednak, żeby wybrać mazaki, które są przeznaczone do pisania na lustrze. Wtedy nie będzie problemu z usunięciem ich.

Postaw na wyjątkową oprawę lustra w łazience!

Innym sposobem ozdobienia lustra jest dokupienie lub samodzielne wykonania do niego ramy. Samą ramę można zamówić podając dokładne wymiary lustra. Do wyboru są ramy stalowe, drewniane, tworzywowe. Można też wykonać je samodzielnie. I w tym wypadku jedynie wyobraźnie jest jedyną granicą.

Estetykę lustra można też zmieniać w zależności od pór roku, od tego czy jest to np. okres przedświąteczny itp. Wtedy to można ozdobić je roślinami charakterystycznymi dla danej pory, powiesić na nich wyróżniający się detal nawiązujący np. do Świąt Bożego Narodzenia itp.

Similar Posts