Porady

Próbki farb – dlaczego ich zakup to najlepszy pomysł?

Próbki farb - dlaczego ich zakup to najlepszy pomysł?

Malując ścianę masz wrażenie, że dany odcień lepiej prezentował się w sklepie? Zamiast narażać się na rozczarowanie i niepotrzebny wydatek, zdecyduj się najpierw na próbki farb. Dowiedz się, jakie zalety posiadają testery kolorów!

 

Wybrany kolor farby inaczej wygląda na ścianie – dlaczego tak się dzieje?

Większość osób, która znalazła idealny odcień farby w sklepie, po pomalowaniu ściany przeżyła małe rozczarowanie. Wpływ na to może mieć między innymi faktura ściany, materiał z jakiego jest wykonana lub kilka innych farb nałożonych na ścianę w przeszłości. Warto również wspomnieć istotną kwestię, jaką jest światło – w sztucznie oświetlonym sklepie odcienie farb mogą wyglądać zupełnie inaczej, niż na ścianie w pomieszczeniu, do którego wpada światło słoneczne. Kolor farby będzie także inaczej postrzegany, kiedy w jego otoczeniu znajdują się inne barwy zastosowane we wnętrzu, na przykład w postaci dodatków.

Jest to jak widać naturalne, że odcień farby do ścian może nie wyglądać tak samo imponująco jak w sklepie. Nie oznacza to jednak wcale, że musimy się z tym pogodzić. Najlepszym sposobem na to, aby uniknąć rozczarowania, będzie zakup próbki farb, których odcienie wydają się dla nas interesujące. Testery farb pozwalają na pomalowanie niewielkiej powierzchni ściany, dzięki czemu w prosty sposób możemy sprawdzić, jak dany odcień będzie prezentował się na naszej ścianie.

 

 

Próbki farb i ich zalety

Próbki farb zamknięte są przeważnie w saszetkach o niewielkiej pojemności, które jednak w zupełności wystarczają do przetestowania wybranego odcienia na ścianie. Kupując próbki farb do ścian możemy w prosty sposób zobaczyć, jak dokładnie dany odcień będzie prezentował się w wybranym przez nas pomieszczeniu. Dzięki temu można również sprawdzić, czy dana farba podczas malowania aplikuje się w prosty sposób oraz jaka jest jej konsystencja, co pomoże ocenić ilość warstw, które trzeba będzie nanieść na ścianę w celu uzyskania rzeczywistego koloru przedstawionego na opakowaniu.

Z uwagi na fakt, że testery farb kosztują kilka złotych, można zakupić kilka różnych interesujących nas odcieni, nie nadwyrężając przy tym budżetu. Jest to duże ułatwienie, gdyż umieszczenie obok siebie kilku różnych odcieni pozwoli wybrać ten, który będzie komponować się z wyposażeniem wnętrza najlepiej, a także w przypadku chęci zastosowania w pomieszczeniu większej ilości odcieni, bez problemu ocenić, które kolory dobrze ze sobą współgrają.

 

Testery farb to bogata paleta kolorów 

Czasami ciężko jest nam zdecydować się na idealny kolor zwłaszcza, gdy nie mamy określonego odcienia w planach. W tym celu można przejrzeć inspirujące aranżacje w czasopismach wnętrzarskich oraz w sieci bądź wybrać intuicyjnie kilka testerów farb i sprawdzić, który z nich będzie idealnie współgrał w wystrojem danego pomieszczenia. Szeroka gama odcieni, w jakich można kupić próbki farb, a także różnorodność firm sprawiają, że każdy z pewnością znajdzie najlepszy kolor dla siebie. 

W wygodny sposób sprawdzisz, jak wybrany kolor wygląda w świetle dziennym i w różnych pomieszczeniach. Próbki farb do ścian są niezwykle tanim i prostym rozwiązaniem problemu podczas remontu – nie musisz już kupować w ciemno całej puszki farby, która może okazać się zupełnie inna, niż na sklepowym próbniku. Jeżeli zależy ci na naprawdę dużym wyborze, przejdź do sklepu, w którym znajdziesz wiele testerów farb znanych firm w wielu odcieniach. Dzięki ich zastosowaniu, możesz wybrać kolory, co do których nie byłeś do końca przekonany – być może okaże się, że odrobina fantazji wprowadzi wyjątkowy klimat i zupełnie odmieni twoje wnętrze.

Similar Posts