Porady

Jak stworzyć kącik do pracy w niewielkim mieszkaniu?

Jak stworzyć kącik do pracy w niewielkim mieszkaniu?

Jak stworzyć kącik do pracy w niewielkim mieszkaniu?

Od czasów pandemii, home office stało się codziennością dla pracowników wielu firm nie tylko w dużych miastach. Aktualnie system hybrydowy jest traktowany jako spore udogodnienie zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i jego podwładnych, którym w ten sposób łatwiej jest pogodzić życie rodzinne z pracą. I choć początki były trudne szczególnie, gdy na niewielkim metrażu musiała jednocześnie wykonywać swoje obowiązki 4-osobowa rodzina, z czasem udało się znaleźć rozwiązania. Wielu producentów, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, wypracowało praktyczne narzędzia, dzięki którym home office nie jest już dla nikogo obciążeniem. Jednym z nich jest biurko składane, które nie wymaga dużej powierzchni, a przy tym nie zaburza funkcjonowania w pomieszczeniu. Jak urządzić przyjazną przestrzeń do pracy w niewielkim mieszkaniu?

1. Podział na strefy

2. Biurko składane w salonie

3. Nowoczesne biurko w sypialni

4. Składane biurko w pokoju dziecięcym

Podział na strefy

Od kilku lat niezmiennie ciekawym trendem podczas aranżacji mieszkania jest wydzielanie stref. Niezależnie od tego czy jest ono duże czy niewielkie powierzchniowo, wyznaczenie konkretnych przestrzeni, sprawia, że staje się bardziej funkcjonalne. Nie wszyscy bowiem mogą sobie pozwolić na wskazanie osobnego miejsca do pracy, na domową spiżarnię czy schowek na pościel. Odpowiednie zagospodarowanie danej strefy, porządkuje wnętrze, a jednocześnie daje możliwość przygotowania jej według wymyślonego konceptu. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów szczególnie w niewielkich mieszkaniach, gdzie swoje miejsce do pracy musi znaleźć dziecko lub nawet dwoje oraz rodzice. Jedno małe biurko w całym mieszkaniu, to zdecydowanie za mało, by odpowiedzieć na potrzeby wszystkich. Rozwiązaniem jest biurko składane. Mebel sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, a jego nowoczesny design sprawia, że idealnie wkomponuje się w aranżację sypialni, salonu, a nawet przedpokoju.

Biurko składane w salonie

Gdy w sypialni pracuje żona, a dziecko ma biurko w swoim pokoju, rozwiązaniem jest także składane biurko komputerowe ustawione w sypialni. Mebel można łatwo przesuwać, dzięki czemu w zależności od potrzeby, może być ustawiony rano przy oknem, wieczorem zaś w rogu salonu. To nowoczesne biurko składane dostępne jest w kilku kolorach takich jak: biały połysk, biały mat, szary mat czy dąb artisan. Wybierając np. bezpieczną biel, powinno idealnie wkomponować się w aranżację salonu.

Nowoczesne biurko w sypialni

Sypialnie w blokach zazwyczaj nie mają dużych powierzchni. Dlatego też zagospodarowanie w tym pomieszczeniu przestrzeni biurowej jest szczególnie trudne. Na szczęście wymiary biurka składanego są na tyle optymalne, że odnajdą się i w sypialnianym klimacie. Rozwiązaniem może się okazać biurko narożne. W sklepie producenta bez problemu można zamówić wersję prawą lub lewą w zależności od potrzeb.

Składane biurko w pokoju dziecięcym

Trudne czasy wymagają kreatywnych rozwiązań. A do takich z pewnością należy biurko składane, które może ratować sytuację w pokoju dziecięcym dzielonym przez rodzeństwo. W sytuacji, gdy pomieszczenie jest niewielkie i nie ma w nim miejsca na drugie biurko, składane z pewnością okaże się pomocne. Szczególnie, że jest to mebel 2 w 1, ponieważ sprawdza się również w roli komody. Dzięki temu, żadne dziecko nie będzie pokrzywdzone, a przy tym po złożeniu biurka, pojawi się dodatkowa przestrzeń do zabawy.

Aranżacja wnętrza niezależnie od tego czy ma się do dyspozycji 35 czy 100 m2, to zawsze wyzwanie. Należy pamiętać, by nie tylko było spójne pod kątem stylu, ale przede wszystkim funkcjonalne szczególnie jeśli, urządza się je dla całej rodziny. Pracując nad konceptem, warto wziąć pamiętać, że poza głównym pomieszczeniami takimi jak salon, sypialnia czy pokoje dziecięce, dobrze jeśli w całym mieszkaniu znajdzie się 'extra’ miejsce do pracy podczas home office. Z rozwiązaniem przychodzą producenci nowoczesnych mebli, dzięki którym urządzenie niewielkiego kącika do pracy, nie wymaga dużej inwestycji, a przy tym porządkuje strefy w mieszkaniu.

 

 

Similar Posts