Artykuły Nieruchomości

Zielone i przyjazne dla mieszkańców dzielnice Krakowa – sprawdź, gdzie warto zamieszkać

Zielone i przyjazne dla mieszkańców dzielnice Krakowa - sprawdź, gdzie warto zamieszkać

Czy mieszkanie w dużym mieście musi być równoznaczne z koniecznością zaakceptowania ciągłego hałasu i ulicznego zgiełku? Poniższe dzielnice jasno pokazują, że wcale nie musi tak być! Poznaj wyjątkowe miejsca na mapie Krakowa, które swoim mieszkańcom gwarantują kameralną atmosferę z dobrą miejską infrastrukturą.

Spokojne Swoszowice – wymarzone miejsce dla  rodziny

Rosnąca popularność tej dzielnicy Krakowa nie jest dziełem przypadku – mieszkańcy chwalą sobie jej kameralny charakter, który współgra z dobrą infrastrukturą miejską i połączeniem komunikacyjnym z pozostałymi rejonami miasta. Na korzyść Swoszowic przemawia bez wątpienia to, że zapewnia wiele różnych możliwości spędzenia wolnego czasu. Warto przytoczyć chociażby znajdujący się tu rozległy park Maćka i Doroty, w którym dzieci mogą korzystać z dużych placów zabaw a dorośli spacerować po szerokich alejkach. Wizytówką Swoszowic jest uzdrowisko otoczone parkiem, które przyciąga osoby z różnych części kraju. Ponadto ze Swoszowic jest bezproblemowy dojazd do Tyńca, w którym można oddać się odpoczynkowi na łonie natury, podziwiać zakole Wisły i opactwo Benedyktynów.

Wybierz Skotniki i mieszkaj w otoczeniu natury

Należące do dzielnicy Dębniki Skotniki są wprost wymarzonym miejscem dla osób, które poszukują dla siebie spokojnego miejsca do życia, a z drugiej strony nie chcą rezygnować z udogodnień, które daje miasto. Mieszkańcy tych okolic chwalą sobie przede wszystkim bliskość kampusu Uniwersytetu Jagiellońskiego czy siedzib licznych korporacji, w których miejsce zatrudnienia znajduje wiele osób. Nie bez znaczenia jest to, że mieszkając tutaj, nie trzeba martwić się o dostęp do placówek medycznych, szkół, sklepów i lokali usługowych. Skotniki szczególnie przypadną do gustu osobom, którym zależy na połączeniu komfortu związanego z życiem w mieście ze spokojem typowym dla peryferii miasta. Podmiejska atmosfera tu panująca jest spełnieniem marzeń o idylli zdala od zgiełku centrum dużej metropolii. Potencjał tego wyjątkowego miejsca dostrzegają deweloperzy, którzy zdają sobie sprawę z jego atutów i lokują tu swoje osiedla, czego przykładem są Nove Skotniki. W skład tej inwestycji wchodzą nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej, gwarantujące przestrzeń i poczucie prywatności.

Podgórze – liczne atrakcje na wyciągnięcie ręki

Zarówno wśród rodowitych krakusów, jak i przyjezdnych, Podgórze zyskało sobie miano magicznego. Odczuwalny w tej dzielnicy duch historii doskonale łączy się z wieloma miejscami, które sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wśród mieszkańców popularnością cieszą się organizowane latem Pikniki Krakowskie, które sprzyjają integracji społeczności w Parku Bednarskiego. Nad dzielnicą wznosi się Kopiec Krakusa, z którego roztacza się piękny widok na Krzemionki, Wawel i Kopiec Kościuszki. Dzielnica ta przyciąga wzrok również majestatycznym kościołem świętego Józefa na Rynku Podgórskim.

Similar Posts