Porady

Jakie narzędzia pneumatyczne mogą przydać się na budowie?

Jakie narzędzia pneumatyczne mogą przydać się na budowie?

Jeśli poszukujesz sprzętu charakteryzującego się niską awaryjnością, taniego i prostego w obsłudze, jednym z najlepszych wyborów będą narzędzia pneumatyczne napędzane i sterowane sprężonym powietrzem. To sprzęt pozbawiony silnika elektrycznego, a zatem lżejszy i mniej zawodny niż klasyczne elektronarzędzia. Jednym haczykiem jest w tym przypadku konieczność zakupu kompresora, który spręża powietrze. Poza tym użycie tego typu narzędzi to same korzyści.

Młoty, młotki i wiertarki pneumatyczne

Najpopularniejszą kategorią urządzeń pneumatycznych są duże i ciężkie młoty, z jakimi możemy spotkać się na różnych placach budów. To sprzęt często wykorzystywany przy remontach dróg i różnorodnych obiektów murowanych. Ze względu na dużą siłę działania młoty pneumatyczne są niezastąpionym, ręcznym sprzętem wyburzeniowym, który stanowi naturalne uzupełnienie dla większych i droższych w eksploatacji profesjonalnych maszyn budowlanych. W sprzedaży znaleźć można również wiertarki pneumatyczne i napędzane powietrzem młotki, które dość często stosowane są przez dekarzy i stolarzy. To oczywiście zdecydowanie mniejsze narzędzia pneumatyczne niż duże młoty wyburzeniowe, ale równie przydatne, zwłaszcza przy realizacji prac konstrukcyjnych.

Szlifierki pneumatyczne

Na placu budowy spotkać możemy się również z inną kategorią narzędzi pneumatycznych. Są nią szlifierki wielu kategorii, które wykorzystuje się zarówno przy realizacji robót montażowych i rozbiórkowych, jak i przy szeroko pojętych pracach wykończeniach. Najczęściej stosowaną wersją pneumatycznej szlifierki jest szlifierka kątowa, która zapewnia dużą siłę działania, odpowiednią do szybkiego cięcia metalowych rur lub elementów zbrojenia. W sprzedaży znaleźć można również pneumatyczne szlifierki oscylacyjne i taśmowe, które przydają się w pracach stolarskich. Wiele modeli tego typu urządzeń znaleźć można m.in. pod adresem https://ingar.pl/produkty/narzedzia-pneumatyczne,2,80. To profesjonalne, niezwykle wydajne narzędzia pneumatyczne, które sprawdzą się na każdym placu budowy, z powodzeniem zastępując znacznie słabsze, mniej wydajne i bardziej zawodne elektronarzędzia.

Na placu budowy, zwłaszcza przy okazji realizacji prac wykończeniowych, przydać mogą się również pneumatyczne narzędzia do malowania natryskowego. Sprzęt tego typu zapewnia możliwość szybkiego malowania dużych powierzchni różnymi rodzajami farb, co może przydać się zarówno przy malowaniu wnętrz, jak i niektórych elementów elewacji budynków. Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystkie narzędzia na sprężone powietrze wymagają stałego dostępu do kompresora.

Similar Posts